AKP Milletveki​li Şükür, futbolda yabancıyı eleştirip yerliyi savundu!

AKP Milletveki​li Şükür, futbolda yabancıyı eleştirip yerliyi savundu!
22 Şubat 2013 11:34

Türk futbolundaki yabancı oyuncu sayısına dikkati çeken eski milli futbolcu ve AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, “Açıkça söylemek gerekirse Türk futbolunda son yıllarda bir dibe vuruş değil ama hafif bir çalkalanma oldu. Bu tabii biraz yabancılaşmaya bağlı. Fazla yabancılaşma. Yerli oyuncularımız biraz ötelendi ve bu durum milli takımımıza olumsuz yansıdı” dedi.

 

 

 

 

AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, bir dizi etkinliğe katılmak için Burdur’a geldi. AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in daveti üzerine kente gelen Şükür, ilk olarak Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Belediye Başkanı AKP’li Sebahattin Akkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’in katılımıyla Fatih Projesi kapsamında Burdur Anadolu Öğretmen Lisesi’nde öğrencilere tablet bilgisayar dağıttı. Öğrencilerle sohbet eden Şükür, okul bahçesinde onlarla fotoğraf çektirdi.

 

 

Buradaki törenin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne geçen Hakan Şükür ve protokol üyeleri, hastanede uygulamaya konulan ‘Hasta Tanıtım Kartı’ projesini başlattı. Şükür, ilk hasta tanıtım kartını Burdur Muharip Gaziler Derneği Başkanı Hasan Öztürk’e verdi.

 

‘SPORCU KİMLİĞİM DAHA FAZLA BİLİNİYOR’

 

 

 

Burada gazetecilerin soruları üzerine açıklamalarda bulunan Hakan Şükür, futbolu bıraktığını ve artık siyasi bir kimliği bulunduğunu kaydetti. Ancak sporcu kimliğinin daha fazla bilindiğini anlatan Şükür, siyasetin de spor bölümünün bulunduğunu vurguladı. Sağlıklı yaşam için sporun önemine vurgu yapan Şükür, “Sporu ne kadar tabana yayar, yaşlısını, gencini içine dahil edebilirsek hastaneler o zaman daha az ihtiyaç duyulur. Sağlık personelinin yaptığı hizmeti takdirle karşılıyorum fakat Allah kimseyi hastaneye düşürmesin” dedi.

 

 

YABANCILAŞMA ZARAR VERİYOR

 

Türk futbolunun bulunduğu durumu da değerlendiren Şükür, şöyle dedi:

“Açıkça söylemek gerekirse Türk futbolunda son yıllarda bir dibe vuruş değil ama hafif çalkalanma oldu. Bu tabi biraz yabancılaşmaya bağlı. Fazla yabancılaşma. Yerli oyuncularımız biraz ötelendi ve bu durum milli takımımıza olumsuz yansıdı. Çok çabuk hedefe ulaşan oyunculara sahibiz. Bundan sonraki süreçten umutluyuz. Alt taraftan önemli yatırımlar hamleler yapılıyor. Oradan gelecek gençlerimiz bugünün yıldızlarıyla entegre olursa önemli başarılara ulaşırız.”

 

 

 

‘FİKİRLERİMİZİ PAYLAŞIYORUZ’

 

 

 

Geçmişte önemli başarıların elde edildiğini hatırlatan Hakan Şükür, geçmişle övünen değil geleceğe yatırımlar yapan, bu yatırımları da iyi spor adamlarıyla, eğiticilerle destekleyen politikalar uygulanması gerektiğini kaydetti. Bu amaçlar doğrultusunda adımlar atıldığını vurgulayan Şükür, “Ben şu anda milletvekiliyim. Bu anlamda bir yetkim yok. Ama fikir verme adına Sayın Spor Bakanımıza, sporun içindeki herkese fikirlerimizi veriyoruz. Kimin verdiği önemli değil önemli olan uygulamaya geçmesi. Siyaseti biraz böyle yapmak lazım. Açıkçası ben yaptım demektense biz yaptık demeliyiz” diye konuştu.