‘AKP kulislerinde Urfa’daki ‘yaraya’ Nureddin Nebati ile ‘ilaç’ bulunması konuşuluyor’

‘AKP kulislerinde Urfa’daki ‘yaraya’ Nureddin Nebati ile ‘ilaç’ bulunması konuşuluyor’
24 Ekim 2022 10:12

Cumhuriyet yazarı Barış Terkoğlu, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın AKP’den ve milletvekilliğinden istifa etmesinin ardından Şanlıurfa’ya “Nureddin Nebati ile çare bulunacağı” iddiasını yazdı.

 

 

AKP kulislerinde konuşulanları aktaran Terkoğlu, şunları kaydetti:
“AKP kulislerinde bir sürpriz iddia daha dolaşıyor. O da Urfa’daki yaraya, önümüzdeki dönem, Viranşehirli ağa çocuğu Nureddin Nebati ile ilaç bulunması. “Gözlerindeki ışıltı, Urfa’nın derdine derman olur mu” diye sorduğumda, 2015 Haziran seçimlerinde, Urfa’da birinci sırada aday olan Nebati’nin bir salon toplantısını anlatıyorlar. Sondan başa doğru adaylar kendisini tanıtırken, sıra birinci Nebati’ye geldiğinde, salonda neredeyse insan kalmamış.

Bu arada, HDP de CHP de, geçen aylarda Urfa’da, yeni il başkanlarıyla teşkilatlanmaya gitti. İYİ Parti de Fakıbaba’yı katarak “Ben de varım” dedi. Önümüzdeki seçim, AKP’nin şehirden sekiz vekil çıkarması oldukça zor görünüyor. Geçen ay Urfa’ya gelen içişleri bakanının, Şenyaşar katliamının sorumlularıyla omuz omuza fotoğraf vermesine bakılırsa AKP yakasında değişen pek bir şey olmayacak.”

Yazının tamamı için tıklayın.