AKP İzmir’de 25 ilçe adayını açıkladı, 5 ilçe MHP’ye bırakıldı

AKP İzmir’de 25 ilçe adayını açıkladı, 5 ilçe MHP’ye bırakıldı
27 Ocak 2024 18:18

AKP’nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısı gerçekleşti. İzmir’in Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamza Dağ olacağı açıklanmıştı. AKP İzmir’in 30 ilçesinden 25’inde aday çıkarırken, 5 ilçesini de Cumhur İttifakı ortağı MHP’ye bıraktı. Aliağa ilçesi MHP adayı Serkan Acar’a, Çeşme MHP adayı Esat Tanık’a, Dikili MHP adayı Sema Akıncı’ya, Foça MHP adayı Taner Acar’a, Tire ise MHP adayı Arif Demirkan’a bırakıldı

 

 

Tanıtım toplantısı öncesinde konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

 

 

“‘Sözlerimin başında sabah yaşadığımız merkezi Menderes açıkları olan 5,1 şiddetindeki depremden dolayı tüm İzmirlilere geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Cumhur İttifakı olarak İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayımız Hamza Dağ kardeşimizin ardından bugün de ilçelerimizde aday göstereceğimiz isimleri açıklamak üzere bir aradayız. Amacımız aday belirleme işlemlerini en kısa sürede bitirerek tüm enerjimizi 31 Mart’ta sandıkları patlamak için kullanmaktır. Milletimiz 31 Mart’ta şehirlerini eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye başkanlarını tercih edecektir. Türkiye’de artık sadece şovla algıyla belediye başkanlığı yaparak şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir.

Gelin İzmir başta olmak üzere hiçbir şehrimizi Türkiye Yüzyılı belediyeciliği anlayışından mahrum bırakmayalım. Milletimiz, 31 Mart’ta şehirlerini, ortak değerlerini istismar siyasetiyle değil eser ve hizmet siyasetiyle yönetecek belediye başkanlarını tercih edecektir. Bizim adaylarımız, belediye başkanlığı koltuğunda oturan ama gözü, gönlü ve aklı başka yerlerde olan isimler gibi değildir, olmayacaktır. Ülkemizin başına 40 yıldır musallat edilen bölücü terör belası yeniden bu toprakları işgal girişiminin parçası. Emperyalist güçler sinsi oyunlara içeriden destek verecek maşaları figüranları daima buldular. Kimi bilerek kimi bilmeyerek bu senaryolarda rol üstlenenler tarih önünde hak ettikleri notları almışlardır. Hükümetimizin ilk dönemi ülkenin yakasından düşmek istemeyen vesayet güçlerine karşı mücadele ile geçti.

 

 

Gazze çağrısı

 
Uluslararası Adalet Divanı’nın dün aldığı karar, dünya 5’ten büyüktür haykırışımızın adeta bir aksisedasıdır. İsrail’i bir kez daha uluslararası toplumun ve kurumların sesine kulak vererek, saldırılarını ve katliamlarını bir an önce durdurmaya çağırıyoruz. Tüm bu gerçeklere rağmen Türkiye’nin kendi topraklarından vatandaşlarından ibaret bir güç olmadığını hala anlamayanlar var.

 

 

İmamoğlu’nu hedef aldı

 
İzmir Körfezi’nin hali nedir ya? Kokudan geçemiyoruz. Bir zamanlar İstanbul’da Haliç böyleydi. Haliç’i bu pisliklerden biz kurtardık. Şu andaki zat göreve geldi, tekrar Haliç eski haline dönmeye başladı. İzmir’in ilçelerinin, sokaklarının hali ortada. Körfezi kokutup, o kokuyu bastırmaya çalışanların bu şehre verecek hiçbir şeyi yoktur.

Biz İzmir’e efendi olmaya değil, bu şehrin hizmetkarı olmaya talibiz. Konak Tüneli’ni bu anlayışla açtık, deprem konutlarını bu anlayışla yaptık. Bunlar da darbecilikle övünmekten, ecdada ve insanımızın değerlerine küfretmeye kadar her türlü rezillik var. Bu rezilliklerini Atatürk’ün silueti altında gizleyeceklerini sananlar 31 Mart’ta hak ettikleri dersi alacaklardır.”

 

 

Erdoğan’ın açıkladığı 30 ilçenin belediye başkan adayları şu şekilde:
Aliağa – Serkan Acar (MHP)
Balçova – Erol Eroğlu
Bayındır – Uğur Demirezen
Bayraklı – Bilal Kırkpınar
Bergama – Sadık Doğruer
Beydağ – Hüseyin Ay
Bornova – Cevdet Çayır
Buca – Adnan Öztekin
Çeşme – Esat Tanık (MHP)
Çiğli – Murat Gökçekaya
Dikili – Sema Akıncı (MHP)
Foça – Taner Acar (MHP)
Gaziemir – Deniz Doğan
Güzelbahçe – Gümüş Saime Bucaklıoğlu
Karabağlar – Mehmet Sadık Tunç
Karaburun – Eyüp Kaykaç
Karşıyaka – İsmail Çiftçioğlu
Kemalpaşa – Galip Atar
Kınık – Sami Mollaahmet
Kiraz – Saliha Özçınar Kutlu
Konak – Ceyda Bölünmez Çankırı
Menderes – Sinan Akdeniz
Menemen – Aydın Pehlivan
Narlıdere – Murat Sarman
Ödemiş – Ali Hadim
Seferihisar – Ahmet Aydın
Selçuk – Zeynel Bakıcı
Tire – Arif Demirkan (MHP)
Torbalı – Özgür Erman Çağlar
Urla – Tarkan Bakırlı