Akbelen’de kesim alanına gitmek istemeyen Kılıçdaroğlu böyle protesto edildi!

Akbelen’de kesim alanına gitmek istemeyen Kılıçdaroğlu böyle protesto edildi!
28 Temmuz 2023 13:10

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, günlerdir köylülerin ve çevrecilerin ağaç kesimine karşı mücadele ettiği Akbelen’e gitti.

 

 

Fotoğraf: Twitter – Kazım Kızıl

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet Milas’a bağlı Akbelen Ormanı’na geldi. Kılıçdaroğlu, ormanı ağaç kesimine karşı korumak için günlerdir mücadele eden köylülere ve çevrecilere desteğini sundu.

İstanbul’dan Akbelen’e gelen ikinci grup da sabah erken saatlerde alana ulaştı. Yine sabah erken saatlerden itibaren alana Muğla ilçelerinden yüzlerce kişi Akbelen’e geldi.

Kılıçdaroğlu, ilk olarak halkın taleplerini dinledi. İkizköy Çevre Komitesi’nden Necla Işık, kesimin durdurulmasını istediklerini vurgulayarak, “Tarım Orman Bakanlığı bu ormanları korumakla mükellef değil mi? Aç gözlü şirketlere satmak zorunda mı? Bakana seslenin. Akbelen giderse Kazdağları gidecek, İliç gidecek, vatan gidecek. Beş gündür mahvolduk. Tarım Orman Bakanı’na dört senedir sesleniyoruz; bu kesimi durdurun” dedi.

Vatandaşlar Kılıçdaroğlu’na kesim bölgesine beraber gitme çağrısı yaptı, “Bizimle ağaçlara sarılın” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu ayrılmak için araca bindiği sırada direnişçiler tarafından “Arabaya değil, barikata” sloganları atıldı.

 

Kılıçdaroğlu, halkın protestoları sonrası geri dönüp kesim alanına gitmek zorunda kaldı.