Ağca, Umre'ye gitti

Ağca, Umre'ye gitti
17 Mart 2012 00:52

Papa suikastı sanığı ve gazeteci Abdi İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ihram giyerek umreye gitti.

Papa 2. Jean Poul’e suikast girişimi nedeniyle 29 yıl cezaevinde kalan Mehmet Ali Ağca umreye gitti

Gazeteci Abdi İpekçi’nin katili Mehmet Ali Ağca, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ihram giyerek umreye gitti.

 

Ağca, Papa 2.Jean Poul’e suikast girişimi nedeniyle de 29 yıl cezaevinde kalmıştı.

 

Türk Hava Yolları’nın (THY) tarifeli bir seferi ile İstanbul’dan Riyad’a giden Ağca, havalimanında ki çalışanlar ve yolcular tarafından yoğun ilgi ile karşılanırken, havalimanında ihram giyen Ağca’nın gözlüklerini bir an olsun çıkarmaması dikkat çekti.

 

 

Avukatı ve iki yakınıyla birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen Ağca, pasaport noktasından geçtiği sırada belgelerinde bir sorun çıkınca yaklaşık 20 dakika boyunca polis noktasında beklemek zorunda kalırken, daha sonra gerekli işlemlerin yapılmasının ardından pasaport noktasından geçerek mescide geçti. Burada ihram giyerek umre için hazırlıklarını tamamlayan Ağca, daha sonra yolculuk yapmak üzere uçağın kapısına yöneldi.

 

 

Basın mensuplarının ısrarlı sorularını cevapsız bırakan Ağca, bir basın mensubu tarafından yolculuk öncesi son sözünüz ne olacak sorusuna, “La ilahe illallah, ilk sözümde son sözümde” şeklinde yanıt verdi. Ağca, daha sonra uçağına binerek Riyad’a gitmek üzere yola çıktı.