‘4 doların altındaki fındık fiyatını kabul etmiyoruz’

‘4 doların altındaki fındık fiyatını kabul etmiyoruz’
12 Temmuz 2022 14:10

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Ordu’da konuştu. “4 doların altındaki fındık fiyatını asla kabul etmiyoruz” dedi.

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kurban Bayramı kapsamında Ordu’da katıldığı bayramlaşma programında, “Şimdiden uyarıyoruz. 4 doların altındaki fındık fiyatını asla kabul etmiyoruz. Zaten üreticinin maliyeti ortada bugüne kadar yaptığı maliyet ortada. Mutlaka 4 doların üzerinde bir fiyat talep ediyoruz” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel ile geldiği Ünye’de, partisinin ilçe teşkilat binası önünde partililer tarafından karşılandı.

Belediye Caddesi üzerindeki esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek bayramlaşan Torun; ülkede yaşanan ekonomik krizin, vatandaşın bayramına da yansıdığını söyledi.

Burada fındık fiyatları ile ilgili konuşan Torun, üreticiyi kimsenin mağdur edemeyeceğini, 4 doların altındaki fındık fiyatını ise asla kabul etmeyeceklerini söyledi.

 

 

İşte o konuşma:

 

 

Yaklaşan fındık hasat döneminde, üreticiyi kimsenin mağdur edemeyecek. Yaklaşık bir ay sonra fındık hasadına başlayacağız. Şu anda bakıyorum hala fındıkla ilgili belli spekülasyonlar var. Rekoltenin yüksekliğinden söz edip, alıcının olmadığından söz edenler var.

 
Bu sene hiç kimse, üreticiyi mağdur etmeyi aklından bile geçirmesin. Zaten ekonominin bütün yükü, zorluğu, sıkıntısı üreticinin üzerinde. Böyleyken de beklentilere uygun bir fiyat verilmezse bunun bedelini vatandaşımız önümüzdeki süreçte ağır bir şekilde sorar.

 
Şimdiden uyarıyoruz; 4 doların altındaki fındık fiyatını asla kabul etmiyoruz. Zaten üreticinin maliyeti ortada, bugüne kadar yaptığı maliyet ortada. Mutlaka 4 doların üzerinde bir fiyat talep ediyoruz ve bunun da takipçisi olacağız