39 vekil için fezleke hazırlandı!

39 vekil için fezleke hazırlandı!
28 Kasım 2022 09:48

Adalet Bakanlığı, 39 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle hazırlanan 63 fezlekeyle ilgili işlemleri tamamladı.

 

 

Adalet Bakanlığı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca çeşitli suçlardan dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle 32’si HDP’li, 39 milletvekili hakkında hazırlanan 63 fezlekeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulmak üzere Cumhurbaşkanlığı’na gönderdi.

 

 

53 FEZLEKE DOSYASI HDP’LİLERİN

 
Milli Gazete’den Muhammed Vefa’nın haberine göre gönderilen fezlekelerden 53’ü, HDP’li 32 milletvekili hakkındaki suçlamaları içeriyor. HDP Van milletvekilleri Sezai Temelli ile Muazzez Orhan Işık hakkında 4’er, HDP Van Milletvekili Tayip Temel ile HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran hakkında 3’er fezleke bulunuyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in ise 4 fezlekesi yer alıyor.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NUN DOSYASI DA GÖNDERİLDİ

 
Gönderilen fezlekeler arasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” bir dosyası bulunuyor. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkındaki fezleke ise tartışma programında gazeteci Latif Şimşek’e yönelik eylemlerinden dolayı “kasten yaralama”, “alenen hakaret” ve “tehdit” suçlarını kapsıyor. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında hazırlanan bir fezleke de gönderilen dosyalar arasında yer aldı.