2023 Avukat Maaşları Ne Kadar?

2023 Avukat Maaşları Ne Kadar?
25 Temmuz 2023 22:33

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranlarının ardından, vatandaşlar avukatların maaşlarını merak etmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre aylık enflasyon %3.92, yıllık enflasyon ise %38.21 olarak gerçekleşti. Birçok kişi, internet üzerinden konuyla ilgili araştırmalar yapıyor ve merak ediyor: “Memur zam oranlarına göre, avukatların maaşları ne kadar artacak? Zam oranı yüzde kaç olacak?” İşte, 2023 Temmuz ayı zammıyla birlikte avukat maaşları

Avukat Maaşları Kaç TL Olacak?

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Haziran ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre, aylık enflasyon yüzde 3.92 olarak gerçekleşirken, yıllık enflasyon oranı ise yüzde 38.21 olarak belirlendi.

 

6 aylık enflasyon farkının açıklanmasının ardından, farklı meslek gruplarının ne kadar maaş alacağı merak konusu oldu. Bu kapsamda, avukatların da maaşları hakkında bilgi edinme isteği arttı. Güncel avukat maaşlarına ilişkin detaylı bilgi almak için ilgili kurumlarla görüşülmesi önerilir.

2023 Avukat Maaşları Ne Kadar Oldu?

 

Avukatların maaşları, 2023 yılının Ocak ayında 19 bin 365 TL iken, Temmuz ayından itibaren 31 bin 562 TL’ye yükselecek.

Memur Maaşlarına %30 Zam

Türkiye İstatistik Kurumu’nun Aralık ayı enflasyon verilerine göre, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına Ocak ayında %15.4, memur maaşları ve Emekli Sandığı emeklilerinin aylıklarına da %16.5 oranında zam yapılması planlanıyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerin maaş artış oranını %30 olarak belirlediklerini açıkladı.

 

Kaynakça;

 

https://www.paradurumu.com