17 aydır PKK'nın kaçırdığı Uzman Çavuşun ailesi: Suriyeliler kadar bize de ilgi gösterilsin!

17 aydır PKK'nın kaçırdığı Uzman Çavuşun ailesi: Suriyeliler kadar bize de ilgi gösterilsin!
25 Şubat 2013 00:06

Diyarbakır’ın Lice İlçesi’ne bağlı Fis Köyü yakınlarında 9 Temmuz 2011 tarihnde yol kesen PKK’lı teröristler, 2 asker ve 1 sağlık teknisyenini kaçırdı.

Kaçırılan askerlerden Uzman Çavuş Zihni Koç’un, Amasya’nın merkeze bağlı Karaali Köyü’nde yaşayan annesi Gülsüm Koç, geçen yıl Şubat ayında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Uzman Çavuş’un eşi 34 yaşındaki Mihrican Koç ise çocukları 12 yaşındaki Alican ve 5 yaşındaki Hasan Hüseyin Koç ile birlikte kayınpederinin evine yerleşti.
 

Oğlunun kaçırılmasının ardından eşini de kaybeden 2 çocuk babası Veysel Koç, İmralı ile çözüm sürecinin ardından umutlarının arttığını söyledi. Koç, “Eşim oğluma hasret öldü.  Ben, gelinim ve çocukları bütün aile hiç umududumuzu kaybetmedik. Açıklamalardan sonra evimizde bayram havası esti. Umarım bu kez olumlu sonuçlanır ve oğlum evine, eşine ve çocuklarına kavuşur. Dualarımız hep onunla. Oğluma kavuşuruz. Türklerle, Kürtlerin arasında bir sorun yok. Benim gelinim de Kürt kökenli. Bizim kimseyle bir sorunumuz yok. Sadece oğlumu istiyorum” dedi.

 

Eşine kavuşacağı günü iple çektiğini söyleyen Mihrican Koç ise “Umudumu asla kaybetmedim. İmralı’ya giden BDP milletvekillerinin açıklamalarından sonra umutlarım daha da arttı. Çocuklarım babalarını soruyor.

Ben bir şey diyemiyordum. Ama şimdi babalarının yakında döneceğini söylüyorum. İnşallah umutlarımız yarıda kalmaz ve biz de seviniriz” dedi.