15 Temmuz ve ekonomik terör

15 Temmuz ve ekonomik terör
13 Temmuz 2020 08:39

DEĞERLİ OKUYUCULARIMIZ, Cenab-ı Allah, Kahraman Türk Milletine, bir daha 15 Temmuz acıları gibi acıları göstermesin. Cümle Vatan şehitlerimizi rahmetle, Gazileri minnetla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

 

 

Numan ALADAĞ H&H YORUM

 

 

Türk ulusu, her zaman ve her vesile ile toprak bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumada emsalsiz görev aşkıyla dolu olan ordusuna ve emniyetine güvenerek Zaferlere varmıştır.

 

 

Türk ordusu, Türk ulusu kadar eski bir geçmişin sahibidir.

 

 

Türk ordusu ve emniyeti bir kahramanlar yuvasıdır. Kahraman Türk ordusunun milletiyle bütünleşerek 15 Temuz da kazandığı eşsiz bir Zaferdir.

 

 

Şahadet şerbetini içebilmek, o mertebeye erişebilmek, şereflerin en büyüğüdür. Bu Kahramanlığını, 15 Temmuzda da göstermiştir.

 

 

Savaş, bir milletin haysiyetini ve varlığını ortaya koyduğu en zor sınavdır. Yalnız silahların konuştuğu sanılan bu sınavda ancak %100 yerli üretimi destekleterek ve ekonomik güç, manevi değerlerle beslenip sahip çıkıldığı sürece zafere ulaşılır.

 

 

15 Temmuz Fetö terör örgütünden daha tehlikeli düşmanlar:

 
15 Temmuz olaylarını ile bir daha yaşamak istemiyorsak, Fetö’dan daha tehlikeli faaliyetleriyle raf bedeli şartı ile %100 yerli (Milli) sermayeyi ve Türk tarımını yok ederek ve işsizliğe sebep olup her türlü terör olaylarının meydana gelmesine öncüllük etmenin ta kendisi değil midir?

 

 

Fetö terör örgütünden daha tehlikeli olan, Türkiye genelinde binlerce mağazası olan mağaza zinciri, Fetö gibi hem domuz eti hem de kurbanlık kesimi yapıyor. Ayrıca üreticilerin sözde haram ve günah olan faize bulaşmaması için, aldığı ürün bedelini indirimlerde kullanıp üç ay sonra veriyor. Bu şekilde ticaret yapanların riyakarlılığın (İki yüzlülük) ta kendisi değil midir?

 

 

Bu mağaza zinciri, Türk sanayicisi-çiftçisini, raf bedeli şartı ile iflas ettirip ülkemizde her türlü ahlaksızlıkların oluşmasına rehberlik edenlere, Türk milleti’nin huzur ve refahı için, dur demek şarttır.

 

 

ASKER BİR MİLLET İÇİN HER ŞEYDİR

 
1- “Baştaki komutanın himmet ve gayreti arslan gibi olursa, arkadaşları tilki olsalar da arslan gibi olurlar. Baştakinin himmeti tilki olursa, emrindekiler arslan dahi olsalar tilkileşirler.”

 
2- “Bir akıllı insan gördüm, az konuştu. Fakat”çok konuştum” diye yıllarca pişman oldu.

 
3- “Bir kimse faydalı bir iş yaparsa, ona derhal mükafatını vermeli ve bununla onun yüzünü güldürmeli.”

 
4- Düşmanın küçüktür diyerek ihmalcı olma, onu daima kendinden kuvvetli olarak gör ve ona göre tedbir al.”

 
5- “Düşmanı olmazsa, insanın mertliği, adı ve aslı ne zaman belli olur.”

 
6- “Düşmanı mağlüp eden kahraman yiğitlerin safı karışınca düşman dönüp, tekrar hücum eder ve galip gelir.”

 
7- “Düşmanın karşısına yaşlı başlı yiğitler koy; Askeri onlar götürsünler.”

 
8- “Düşmanın varsa, onu ihmal etme; düşmana karşı düşmanca hareket et; iyi huylu insana karşı da halim selim ol.”

 
9- Eğer düşman karşı durmayıp, senden kaçarsa, onu takip et ve onu esir almaya çalış. Eğer düşmanın askeri çok ve seninki az ise, savaşa acele etme ve ona göre tedbir al.”

 
10- Gayret düşmanı rahat bırakma, mümkün ise baskını yap ki gece karanlığı içinde kuvvetinin az veya çok olduğunun kim farkına varacak.”

 
11- “Görünmeyen düşmanın şöhreti uzaktan büyük görünür; meydana çıkınca onunla karşılaşanlar nazarında bu şöhret küçülür.”

 
12- “Düşmana yalın hücum et ağırlığın düşmanın eline geçmesin; işi uzatırsan mağlup oldun demektir. Ayağını çevik tut.”

 
13- “Niçin korkayım diyerek öğünme.”

 
14- “Yaralanan varsa, sen bakıp, tedavi ettir; esir varsa kurtar, geri al.”

 
15- “Kahraman Türk askeri, ruhunda taşıdığı iman kuvveti ve şeref duygusu ile ekonomik-anarşik düşmanlarını tarihte ve günümüze kadar 15 Temmuz bunun bir belgesidir. Türk milleti, riyakar düşmanları daima darma dağın etmiştir.

 
16- “Söyledikleri doğru olmalı ve sözüne emniyet edilmelidir; büyükler yalancı olursa halkın itimadı kalmaz.”

 
17- “Su ateşi söndürünce, ateş nasıl tekrar alevlenmezse, düşman da dağılınca bir daha toplanamaz.”

 

 

KAYITDIŞI PARA HAREKETLİLİĞİ, HER TÜRLÜ AHLAKSIZLIĞIN ANA AKTİF MADDESİDİR

 

 

Bir ülkede kara para hareketliliği varsa ve kontrol altında değilse o ülkede, kara para ve riyakarlık duyguları ile her türlü ihanetliğin oluşması müsaittir. Bir zamanlar Fetö klübü mensuplarının bürokraside, siyasette ve her türlü ticari faaliyetleriyle jet hızı yükselmeleri dikkate alınmadı ve 15 Temmuz olaylarının meydana gelmesine cesaretlendiler.

 

 

Onun içindir ki, bir daha 15 Temmuz olaylarının meydana gelmemesi için, ilgili kurumların kara para hareketliliğini kontrol etmesi şarttır.

 

 

Muhterem okuyucularımız!

 
Şerefli bir hayat, gerektiğinde Vatan, millet ve mukaddesat uğrunda canını feda etmeyi de gerektirir. Mukaddes Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in İSRA Suresi 16’cı ayetinin mealini esas alarak, Vatan savunmasını yapmalıyız.

 

 

Milli davalardaki sebat ve samimiyetin en içten olanı, meydanlarda düşman ile savaşırken belli olur. Vatan topraklarının bütünlüğü için cephede ateş hattında savaşanlarla bundan uzak durup, haram yeme duygusunda olanlar asla bir olamazlar.

 

 

Türk ordusu ve emniyeti, milleti için yalnız bir savaş kudreti değil, aynı zamanda bir okul, şaşmaz ve değişmez bir ilerlilik ocağı, Türklük ruh ve karekterinin en sağlam temsilcisidir. Her yönüyle Türklüğün ta kendisidir.

 

 

Türk Milleti için şehitlik ve Gazilik vazgeçilmez bir tutkudur. En zor şartlarda; kendilerini tahrik edip saldıranlara karşı, tarihte benzeri görülmemiş destanlar yazan ve 15 Temmuzda da iç ve dış düşmanlara haddini bildirmiştir.

 

 

15 Temmuz 2016 Cuma günkü tarihimizde bir dönüm noktası olmuş, var veya yok olma mücadelesinde, önce Cenab-ı Allah “İhanet şebekeleri” nin, (FETÖ’cuların) belasını verdi, sonra da Büyük Türk Milletinin birlik-beraberlik ruhu ile haddini bildirerek var olduğunu bir kez daha dünyaya ispatlamıştır.

 

 

İŞTE TÜRK MİLLETİ’NİN RUHUNDAKİ KUVVETİ :

 
Cennet Vatanımızın bütünlüğünü bozmak isteyen; yurt içindeki İmanı zayıf, Vatan sevgisinden mahrum ve Allah korkusu olmayanlar ile harici-dahili, çıkarcı vatan hainlerine yakın tarihimizden İman, Cesaret ve kahramanlık abidesi iki soydaşımızın Avusturalya’da gerçekleştirdiği büyük kahramanlığı paylaşmak isterim:

 

 

“1914 Yılında Avusturaliya’nın Silver şehrinde, iki isimsiz Kahraman Türk; Vali’nin karşısına çıkıp efendim halifemiz size karşı savaş ilan etmiş, izin verin gidelim Vatanımızda sizinle savaşalım; burada sizin ekmeğinizi yiyoruz. Vali; “Adabınızla oturun yerinizde, işinize bakın, bizi tehdit mi ediyorsunuz?” der. Bu cevaba karşı isimsiz kahramanlar, ”eh bizden günah gitti.” diyerek ayrılmışlar. Her şeylerini satıp cephanelik edinmişler, Türkiye’ye gemi ile sevk edilmek üzere Anzak’ları limana taşıyan trenin geçeceği bir vadiye barikat kurduktan sonra, elde yapma Osmanlı bayrağını dikip, namazlarını kılmışlar, helalleştikten sonra trenin gelip barikatta durmasını beklemişler, tren barikatta durur durmaz hemen ateş etmeye başlamışlar. Bilanço: 200 kişiye yakın ölü, 500’e yakın da yaralı olmuş ve iki isimsiz Kahraman orada şehit olmuş.”

 

 

Avusturalya ordusu O bölgede Osmanlı ordusunu aramaya başlamış ve bakmışlar ki bu işi iki kişi yapmış.

 

 

Genel vali (Cumhurbaşkanı), şehitleri hayretle selamlayıp ayrılmış daha sonra şehitler oldukları yerde defnedilmişler.

 

 

Avusturalya devleti 1995 yılında iki isimsiz Kahraman’ın anıt mezarını yaptırdı.

 

 

Dahili-harici, çıkarcı Riyakarlara hodri meydan! Australia-Silver şehri-Brokin Hil savaşı, bir hikaye ve yorum değil. Tarih hiç bir zaman yalan söylemez. İtirazı olan varsa buyursun…

 

 

Bu kutsal toprakları vatanlaştırıp, bizlere miras bırakanlar atalarımızdır. Elbette ki, bu toprakları birlik-beraberlik ve ruhumuzda taşıdığımız Allah’a olan inancımız ile koruyacağız.

 

 

Ruhlarında Allah korkusu ve Vatan sevgisi olmayan ve bencil, çıkarcı riyakarlar, seçilmiş ve atanmışlar iyi bilmelidirler ki, Büyük Türk milletinin bütünlüğünü bencillik düşünceleri ile çıkar karşılığı verdikleri o haince tavizler, hiç bir zaman kalıcı değildir. Tarih her zaman onları lanet ve nefretle gelecek nesillerin bilgisine sunacaktır.

 

 

KAHRAMAN TÜRK MEHMETÇİĞİ

 

 

Vatan için anadan, yar’den geçen Mehmetçik!

kahramanlık yolunda serden geçen mehmetçik!..

En kutlu varlığımdan daha yakınsın bana,

çok değildir bu sevgi bir adsız kahramana!..

Cenab-ı Allah’ın methine erişen asker

peygamber duası alan Mehmetçik

Şehadet yolunda yarışan asker

Riyakar düşmanlara haddini bildiren Mehmetçik.

Sensin koca dünyayı dar gösteren Selim’e,

Nasıl anlatır seni üç sesli bir kelime?..

Baştanbaşa tarihin şeref dolu, şan dolu,

Sensin Türk milletine gösteren Allah’a giden yolu!..

 

 

NOT: 15 Temmuz günü, imkanı olanlar evlerinde cümle Vatan şehitlerinin ve atalarının ruhlarına Kur’an-ı Kerim okumasını bilenler Kur’an, bilmeyenler ise bilgileri dahilindeki Sureleri okuyup, dua etmelidirler.

 

 

Cenab-ı Allah, kalbinde Allah korkusu, ruhunda vatan ve Ay-Yıldızlı Şanlı Türk Bayrağı sevgisi olanlarn, vatana hizmet etmeyi kendilerine nasip etsin. AMİN:

 

 

Cennet Vatanımızı bizlere kanları ve canları pahasına miras bırakan cümle Vatan şehitlerimizi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, Kahraman ordularımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü rahmetle, Gazileri minnetle anar. Hasta ve yaralılara acil şifalar dileriz.

 

 


Yazarın Son Yazıları:
Öğretmen üretimin rehberidir
Tatlı patatesle tanışın
Bu 10 Kasım, onu anlamaya çalışalım!