15 Temmuz anmasına ayrılan alanın dolmaması İmamoğlu’nu şaşırttı!

15 Temmuz anmasına ayrılan alanın dolmaması İmamoğlu’nu şaşırttı!
16 Temmuz 2022 08:59

15 Temmuz darbe girişiminin 6’ncı yıl dönümünde Saraçhane Parkı’nda düzenlenen anma etkinliğine ayrılan alanın dolmaması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu şaşırttı.

 

 

Anmaya Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de katılarak konuşma yapmıştı.

 
Saat 17:00 sıralarında İBB’ye gelen İmamoğlu, mitingin yapıldığı Saraçhane Parkı’nı gören makam odasının bulunduğu kattan önce İBB’nin aldığı önlemleri denetledi.

İBB Haber’in aktardığına göre; İmamoğlu, Saraçhane Meydanı’nda vatandaşlara ayrılan bölümle ilgili şaşkınlığını gizleyemezken, “Bekleyelim söz verdiğimiz gibi sayın Cumhurbaşkanı ararsa ağırlamaktan gurur duyarız.” ifadelerini kullandı.

 

 

“Önümüze kadar kalabalık gelir sandım”

 
İmamoğlu, anmaya katılan vatandaşlara hizmet etmesi kurulan mobil büfeler hakkında bilgi aldı.

Dört yere büfe kurulduğu bilgisini alan İmamoğlu, “Anladığım kadarıyla parkın içinde insanlar var, sokağa taşmadı. ‘Millet burayı bilmez’ diyeceğim ama gelmişler, iyi. En azından vatandaşımızı ağırlamış olduk, Büyükşehir Belediyesi’nin bahçesinde. Ben, ‘Saraçhane’ deyince önümüze kadar kalabalık gelir sandım. Biz, bekleyelim söz verdiğimiz gibi. Cumhurbaşkanımızı ağırlamaktan gurur duyarız” dedi.

Daha sonra makamına geçen İmamoğlu, anma boyunca Cumhurbaşkanı’nı bekledi.