10 günde ne değişti de İstanbul ve Ankara için bıraktığı açık kapıyı kapattı?

10 günde ne değişti de İstanbul ve Ankara için bıraktığı açık kapıyı kapattı?
12 Eylül 2023 10:07

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Ankara ve İstanbul’dan da aday çıkaracaklarını açıklayan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e tepki gösterdi.

 

 

Akşener’in 26 Ağustos’ta Afyon’da 81 ilde ayrı aday çıkaracaklarını söylerken, “Bazı yerlerde bazı anlaşmalar olabilir. Onları konuşmuş değiliz” dediği sözleri ile İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun 29 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’da aday çıkaracakları şeklindeki açıklamasını düzelterek, “Aday isimleri üzerinde anlaşmalar olabilir” dediğini hatırlatan Saymaz, “26 Ağustos’tan 6 Eylül’e kadarki 10 günde ne değişti de İstanbul ve Ankara için bıraktığı açık kapıyı kapattı?” diye sordu.
Saymaz, devamında şunları kaydetti:

 

İyi Partililer Akşener’in ‘İki başkanımız da bizim için hizmetleri dolayısıyla hâlâ kıymetliler’ dediğini aktarıyor. Anlaşılır gibi değil. İmamoğlu ve Yavaş, sizler için hâlâ kıymetli ise neden karşılarına aday çıkarıyorsunuz, Sayın Akşener? Neyi test etmek istiyorsunuz? Belediyelerden yandaş vakıflara bağlanmış olup İmamoğlu ve Yavaş döneminde kesilen hortumların tekrar takılıp takılmayacağını mı? İki büyükşehir belediyesinin AK Parti’nin insan ve kaynak havuzuna çevrilip çevrilmeyeceğini mi? İBB ve ABB’nin kapısındaki 2TC’ ibarelerinin indirilip indirilmeyeceğini mi? Neyi?”

 

Yazının tamamını okumak için tıklayın.