Yüz yüze eğitimde korkutan açıklama: 600’ün üzerinde eğitim emekçisi koronavirüs hastası

Yüz yüze eğitimde korkutan açıklama: 600’ün üzerinde eğitim emekçisi koronavirüs hastası
22 Eylül 2020 10:21

Dün başlayan yüz yüze eğitim hakkında açıklama yapan Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, 600’ün üzerinde eğitim emekçisinin koronavirüs hastası olduğunu söyledi.

 

 

Yüz yüze eğitim başladı. Ancak aileler ve meslek örgütleri kaygılı. Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Siyasal iktidar, okulların açılmasını siyasi başarı hikâyesine dönüştürdü. Okullarda temizlik görevlileri, hijyen malzemeleri eksik. Okul müdürleri virüs konusunda eğitim almamış. Okullarda sağlıkçı bulunmalı, taleplerimiz göz ardı edildi. 600’ün üzerinde eğitim emekçisine Covid-19 tanısı konuldu. Ancak okullar öğretmenlere ve öğrencilere test yapılmadan açıldı” dedi.

Cumhuriyet’in haberine göre, çocuğu 1. sınıfa başlayan Melya K., “Büyük kızım 4. sınıfa gidiyor. Okulda tuvaletler rezalet durumdaydı. Peçete, sıvı sabun eksikliği vardı. Sürekli bizden bu eksikliğin giderilmesi için para talep ediliyordu. Buna rağmen kirliydi. Şimdi ise virüs var ve küçük kızımı okula göndermem lazım. Nasıl yapacağım bilmiyorum” dedi.

Yorumlar

Yorumlar