Yılman’dan Habertürk TV yönetimine çağrı: Yıldırım-İmamoğlu programını yayınlamayalım

Yılman’dan Habertürk TV yönetimine çağrı: Yıldırım-İmamoğlu programını yayınlamayalım
12 Haziran 2019 08:28

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayları Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu’nu karşı karşıya getirecek açık oturumla ilgili görüşlerini paylaştı. Yılman, açık oturum fikrinin Habertürk TV moderatörü Didem Arslan Yılmaz’a ait olduğunu belirterek kanal yönetimine “Programı yayınlamayalım” çağrısı yaptı.

 

 

 

Sevilay Yılman, Habertürk’te “Yönetimine çağrımdır: Yayınlamayalım bu programı!” başlığıyla yayımlanan yazısında “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının karşı karşıya geleceği ve canlı yayınlanacağı program meselesi malumunuz. Söz konusu program ile ilgili son gelinen noktayı tamamınızın bildiğini varsayıp tekrara düşmemek adına yazmayacağım” ifadesini kullandı.

 

 

“Ben çok daha başka bir şeye dikkat çekeceğim” diyen Yılman, şöyle devam etti:

 

 

“Grubumuzun televizyon kanalı olan Habertürk TV’ye ve Didem Arslan Yılmaz’a yapılan haksızlığa!

Hepinizin bildiği gibi bu programın yapılması çağrısını kamuoyu önünde ilk duyuran Habertürk TV’nin en deneyimli moderatörü olan Didem Arslan Yılmaz’dır.

Ancak şunu hatırlatmalıyım…

Didem bu tür bir yayının olmasını sadece 23 Haziran’a özel değil, 31 Mart’tan önce de çok istiyordu ve bunu da her fırsatta dile getiriyordu.

Dileyen, arşivleri açıp bakabilir… O dönemde sadece İstanbul’un değil, diğer büyük tüm metropollerin adaylarını canlı yayında karşı karşıya getirmek için çok çaba sarf etti sevgili Didem, ama olmadı…

Sonra 23 Haziran’da yenilecek seçim meselesi gündeme geldi.

 

…..

 

Bilindiği gibi sonunda da kabul gördü. Hem Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım hem de Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu bir moderatörün yönetiminde, canlı yayında İstanbul ve projelerini karşılıklı tartışmayı kabul ettiler!

Yani şunu diyeceğim…

Bugün tüm Türkiye’nin merak ve heyecanla beklediği 16 Haziran Pazar akşamı yapılacak İstanbul’un iki adayının tartışacağı program fikrinin tüm alt yapısı Habertürk TV’ye aittir…

 

Fikrin anası Didem Arslan Yılmaz ise babası da Habertürk TV’nin yöneticileridir yani.

O yüzden son günlerde yaşanılan gelişmeler doğrultusunda yapılan tartışmaların doğru ama bir bakımdan eksik olduğunu söylemek istiyorum.

Bu işin moderatörlüğü, başka bir isme verilerek Didem’e çok büyük bir haksızlık yapıldı tamam ama asıl haksızlık Habertürk TV’ye yapıldı.

……

 

Habertürk TV’nin burada başka bir tavır alması gerekiyor…

Deniliyor ki; ‘Pazar günü yani ayın 16’sında yapılacak bu program özel bir stüdyoda yapılacak. Ve dileyen televizyon kanalı da linki alıp oradan yayınlayacak!’

Naçizane fikrim… Ben Habertürk TV’nin yöneticilerinin yerinde olsam… Zinhar bu ortak yayını almam ve yayınlamam da!

 

https://www.haberturk.com/yazarlar/sevilay-yilman-2383/2489284-yonetimine-cagrimdir-yayinlamayalim-bu-programi

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar