Yerel seçimlerde alınamadığı için Kılıçdaroğlu’nu kahreden şehir!

Yerel seçimlerde alınamadığı için Kılıçdaroğlu’nu kahreden şehir!
17 Nisan 2018 09:01

CHP’yi yakından takip eden isimlerden olan Saygı Öztürk, bugünkü ‘Belediye başkan adayları belirlenirken’ başlıklı yazısında CHP’nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarıyla ilgili önemli ayrıntılar paylaştı. İzmir’de Kocaoğlu’nun aday olmayacağını yazan Öztürk, CHP’nin yarın seçim varmış gibi hazırlandığını dikkat çekerek, son seçimlerdeki sonuçlarla Kılıçdaroğlu’nu kahreden detayı açıkladı.

 

 

Her ne kadar hükümetin yakın zamanda seçim yok açıklamasına rağmen, ‘yarın seçim yapılacakmış’ gibi hazırlık yaptığını belirten Saygı Öztürk, CHP’nin aday adaylarının yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacağını yazdı.

İstanbul’da henüz öne çıkan bir adayın olmadığını belirten Öztürk, Ankara’da Mansur Yavaş, Hatay’da Lütfü Savaş ve Antalya’da Muhittin Böcek’in öne çıktığını ifade etti.

 

 

İZMİR’DE AZİZ KOCAOĞLU BİLMECESİ

 

 

İzmir’de ise ‘CHP Genel Merkezi’ne, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olmayacağının sinyali geldi’ diyen Öztürk, Kocaoğlu’nun aday olmaması durumunda adaylık için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, eski Milletvekili Erdal Aksünger’in isminin geçtiğni yazdı.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NU KAHREDİYOR

 

 

İzmir’in hemen yakınındaki Manisa’da CHP’nin hiçbir belediyeyi alamadığının altını çizen Öztürk, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun bu durumdan büyük üzüntü duyduğunu ve gelecek seçimde Manisa’da mutlaka başkanlıklar kazanılmasını istediğini belirtti.

 

 

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar