Yazlıklar kışlık oldu, ısınmaya talep arttı

Yazlıklar kışlık oldu, ısınmaya talep arttı
16 Kasım 2020 10:26

Bu yıl pandemi nedeniyle kış aylarını yazlıklarında geçirme kararı alan vatandaşlar, ısı pompası talebini yüzde 70, şömine ve klima talebini ise yüzde 20 artırdı.

 

 

Pandemi nedeniyle kış aylarını da yazlıklarında geçirmeyi düşünen birçok yazlıkçı ısınma sorununu çözmek için farklı çözümlere yöneldi. En çok kullanılan yöntemlerden ısı pompasına olan talep yüzde 70, şömine ve klimaya ise yüzde 20 arttı.

Dünya’dan Mehmet Hanefi Gülel’in haberine göre, sahil kesimlerinde öne çıkan Bodrum, Çeşme ve Urla gibi bölgelerde yaz sezonunu geçirenlerin, sezon bitmesine rağmen pandemi nedeniyle büyük şehirlere dönüş yapmadığı gözleniyor.

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği (İSKİD) Başkanı Ozan Atasoy, “Vakaların yeniden artmasıyla yazlıkçılar kış aylarını da sahil bölgelerindeki evlerinde geçirmeye yöneldi. Yazlıkçılar kış aylarında ısıtma sorunlarını çözmek için klima, şömine, soba ve ısı pompası gibi ürünlerle evlerini ısıtmaya çalışıyor. Özellikle klima satışları önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20 arttı. Bölgede hizmet veren klima servisleri, önceki yıllarda aynı dönemde haftada iki klima montajı yaparken, bu yıl haftada 5 klima taktıklarını belirtiyor” dedi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar