Yavaş’tan Erdoğan’ın suçlamalarına yanıt!

Yavaş’tan Erdoğan’ın suçlamalarına yanıt!
25 Mart 2019 09:19

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Millet İttifakı’nın Ankara adayı Mansur Yavaş hakkındaki ‘vergi kaçırıyor’ iddialarına Mansur Yavaş sosyal medya hesabından yanıt verdi.

 

 

Erdoğan’ın katıldığı bir TV programında Mansur Yavaş hakkında kullandığı sözlerine Mansur Yavaş sosyal medyadan yanıt verdi.

 

Erdoğan, “Belediye başkanlığını Ankara gibi büyükşehirde yapacak kapasitede değil. Bu zatın zaten seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil. Ankara şu anda belirsizlik içinde olan bir durumda. Üstelik bir de bu adam Yavaş, vergi noktasında da vergi kaçakçısı, bir de bu var. Şu anda Maliye Bakanlığı kayıtlarında bu durumda geçiyor. Böyle bir insanın Ankara gibi yere belediye başkan adayı olması hazmedilemez” diyerek bir dizi suçlamada bulunmuştu.

 

Yavaş ise Erdoğan’ın bu sözleri üzerine Twitter hesabından şu yanıtı verdi: “Anayasanın (38/4.m) ve AIHS (6/2.m) uyarinca bir kişi suçluluğu mahkeme kararları ile hükmen sabit oluncaya kadar masumdur. Bu hem ceza hukukunda insanlığın ortak mirası bir ilke, hem de pozitif hukukumuzun amir hükmüdür. Herkesi bağlar. Mecelle’ye göre Beraat-ı Zimmet asıldır.”

Yorumlar

Yorumlar