Yavaş: 500 bin aileye ulaşacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz

Yavaş: 500 bin aileye ulaşacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz
6 Nisan 2020 17:16

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara Kent Konseyi’nin toplantısına video konferans yöntemiyle katıldı. Büyükşehir Belediyesinin koronavirüs salgınıyla mücadelesine yönelik çalışmalarını anlatan Yavaş, toplumsal dayanışmanın ve beraberliğin de önemini vurgulayarak, “500 bin aileye yardım etmek için kendimizi hazırlıyoruz” dedi.

 

Başkent’te 30 bini Suriyeli olmak üzere 150 bin aileye yardım yaptıklarını ve bu çalışmaları Kent Konseyi ile de birlikte yapabileceklerini belirten Yavaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

 

 

“Bu 500 bin aile olacak şekilde kendimizi hazırlıyoruz. Neden derseniz, kimse bu sürecin sonunu kestiremiyor. Mağdur olan sayısını, ne kadar süreceğini bilmiyoruz. 500 bin aileye paket hazırlamakla da zarar etmeyiz. Belki bir daha ve bir daha dağıtmak durumunda kalacağız. Bazen yaşanan çirkin şeylerle de karşılaşıyoruz ama güzellikler de var. İnsanların birbirine yaptığı yardımlar, jestler… Çok güzel dayanışma örnekleri var, mesela bizim bakkallardaki veresiye defterlerini kapatın çağrımız… Bunlar güzel şeyler, bize de yakışan budur.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar