Yağ yakmak için düzenli antreman en önemli kural

Yağ yakmak için düzenli antreman en önemli kural
8 Ağustos 2017 14:58

 

Yağ vücuttaki temel besinlerden biri olup vücut ihtiyacından fazla miktarda olduğu zaman şekil bozukluğuna ve aynı zamanda birçok hastalığa sebep olmaktadır.

 

 

Vücudumuz sürekli bir büyüme ve yenilenme içindedir. Boyumuzun uzaması ve bedenin genişlemesi haricinde vücutta hasar gören hücrelerin tamiri için de yağ protein ve karbonhidrat gibi temel maddeler kullanılır. Büyüme çağına kadar vücutta yağ birikimi normal seviyelerde seyreder, eğer bu dönemde karaciğer ya da obezite hastalığınız yoksa günlük düzenli beslenme düzenli egzersiz ile vücuttaki yağ oranı ve miktarı kolaylıkla dengede tutulabilir. Fakat büyüme çağının bitiminden sonra bireylerde bünyede biriken yağın kullanılmaması sebebiyle bölgesel yağlanmalar ve vücutta şekil bozuklukları meydana gelir. En iyi yağ yakıcı hangisi diye soruyorsanız sizin yağ oranınıza ve vücut ağırlığınıza göre karar vermeniz gerekir.

 

Antreman programlarına ağırlık vererek yag yakma hızı arttırılabilir

 

Günümüzde de kadın erkek yetişkin birçok bireyde yağ birikimi sorunu vardır. Bu sorunu çözmenin birincil yolu yağ yakıcı kullanmaktır. Yağ yakıcı maddelerin özellikle bölgesel yağlanma sorunlarında daha etkili olduğu bilinmektedir. En iyi yağ yakıcı hangisi diye soruyorsanız bu alanda hazırlanan ürün ve karışımlara göz atmamız gerekir. Bu ürünler genelde toz ya da tablet olarak kullanıma sunulurlar. Bilinen yağ yakıcı ürünler hızlı ve efektif olması için kimyasal bazlı olsa da çoğu üründe zencefil kökü, limon yağı, biber yağı, kafein, yeşil çay gibi bitkisel takviyeler vardır. Ayrıca bu ürünlerin içinde vitamin takviyeleri ve tatlandırıcılar da vardır. Alınan yağ yakıcı ürünler mutlaka bol su ile tüketilmelidir.

 

En iyi yağ yakıcı ürünlerin kullanım aşamasında bu konuda profesyonel sporculardan da yadım almak gerekir. Çok çeşitli yağ yakıcı ürünler vardır, bu ürünlerin içerikleri ve kullanım ölçekleri farklı olduğu gibi vücutta çalışma hızları da farklıdır. Yağ yakımını çok hızlı yapmak vücut için iyi değildir, yağ yakıcı kullanıyorsanız bol su tüketmeli, bitkisel takviyeleri belirli ölçüde kullanmalı ve bol egzersiz yapmalısınız.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar