Ve Kocaoğlu hamlesini yaptı: Örgüte ‘değişim’ telefonu!

Ve Kocaoğlu hamlesini yaptı: Örgüte ‘değişim’ telefonu!
4 Temmuz 2018 11:36

CHP’de olağanüstü kurultay sesleri yükselirken, süreçte tavrı merak edilen Kocaoğlu’ndan hamle geldi. Kocaoğlu’nun belediye başkanları ve ilçe başkanları ile kurultay delegelerini arayarak genel başkanlıkta değişim mesajı verdiği ve bu doğrultuda bildiri yayınlayacağını duyurduğu öğrenildi.

 

 

 

 

GERÇEKİZMİR

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin görüşmesi sonrası İnce’nin basına yaptığı açıklamalar üzerine parti içinde olağanüstü kurultay sesleri iyice yükseldi.

 

İnce, Kılıçdaroğlu’na ‘Kendisinin genel başkan, Kılıçdaroğlu’nun ise onursal genel başkan olması’ teklifi ilettiğini basınla paylaşırken Kılıçdaroğlu’nun ‘hayır’ demesi durumunda olağanüstü kurultay sorununu örgütün çözeceğini ifade etti. Bu sözler parti örgütünde olağanüstü kurultay tartışmasının iyice alevlenmesine neden oldu.

 

Olağanüstü kurultay noktasında tavrı merakla beklenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’ndan flaş bir hamle geldi. Kocaoğlu’nun genel başkanlıkta değişim mesajı içeren bir bildiri hazırladığı ve bu bildiriyi birkaç gün içerisinde kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

 

Kocaoğlu’nun bu doğrultuda İzmir’deki kurultay delegeleri ve belediye başkanlarını telefonla arayarak “24 Haziran seçim sonuçları parti içinde bir değişim arzusunu gösteriyor. Genel Başkan’ın da bu değişime öncülük etmesi gerek. Bu konuyla ilgili kamuoyuna açıklama yapacağım. Herhangi bir desteğinizi istemek için aramadım. Bilginiz olmasını istedim.” dediği öğrenildi.

 

Kocaoğlu, 24 Haziran sürecindeki saha çalışmalarında yaptığı konuşmalarda İnce’nin CHP’yi toparladığı ve şaha kaldırdığına yönelik mesajlar vermişti.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar