Üst düzey IŞİD mensubu Türkiye’de yakalandı

Üst düzey IŞİD mensubu Türkiye’de yakalandı
11 Mayıs 2018 19:13

Dışişleri Bakanlığı, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı ve New York Times’ın dünya gündemine taşıdığı, üst düzey IŞİD mensubu İsmail Alwaan al-Ithawi’nin Sakarya’da yakalandığını doğruladı.

 

 

 

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 9 Mayıs’ta New York Times gazetisinde yayınlanan IŞİD’in bazı elebaşlarının yakalanmasıyla ilgili habere ilişkin açıklama yaptı.

 

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi web sitesinden yapılan açıklamada Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, İsmail Alwaan al-Ithawi’nin Sakarya’da yakalanıp Irak’a sınır dışı edildiği belirterek şunları kaydetti:

 

“Türkiye, DAEŞ’e karşı mücadelede tüm ulusal imkanlarını seferber etmektedir. Uluslararası alanda tesis edilen işbirliğinin önemli sonuçlar verdiğini memnuniyetle kaydediyoruz.

 

New York Times’da 9 Mayıs tarihinde yayınlanan haberde bahsi geçen operasyon, İsmail Alwaan al-Ithawi adlı üst düzey DAEŞ mensubunun istihbarat ve emniyet birimlerimiz tarafından düzenlenen operasyon sonucunda Sakarya’da yakalanması ve Irak’a sınır dışı edilmesiyle başlamıştır.

 

Ortaya çıkan başarıda Türkiye’nin de katkısının bulunması bizim için önemlidir. Türkiye, Amerika, Irak ve diğer ülkelerle işbirliği içerisinde, DAEŞ’e karşı mücadeleyi sürdürecektir.”

 

TRUMP: EN ÇOK ARANAN 5 LİDER YAKALANDI

 

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı açıklamada, IŞİD’in en çok aranan 5 liderinin yakalandığını duyurmuştu. Operasyona ABD istihbaratının da destek verdiği kaydedilmişti.

 

 

Kaynak: Cumhuriyet

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar