‘Ülkenin yüzde 75’i sizi tasvip etmiyor diye neden din düşmanı olsun’

‘Ülkenin yüzde 75’i sizi tasvip etmiyor diye neden din düşmanı olsun’
30 Ağustos 2020 09:24

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, korona virüse yakalanmasına sevinenlere “Din düşmanı” göndermesi yapan ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu’na “Ülkenin yüzde 75’i seni sevmiyor diye neden din düşmanı olsun” sözleriyle yanıt verdi.

 

Medya Radar’da yer alan habere göre, ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, korona virüse yakalanmasının ardından hastalığına sevinen bir grup olduğunu söyleyerek bu kişilere tepki gösterdi.

Hatipoğlu, yaşadıklarını anlattığı yazısında “Hastalığımıza sevinen ve sevinç narası atacak kadar vicdansızlaşan gruba gelince. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Savaş sahnesinde yaralıları tedavi ettik. Benim rahatsızlığıma sevinenler. Ben Rabbe gitmekten hiç endişe etmedim. Günün birinde icabet edeceğim. Din düşmanlığı, İslam’dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti” ifadelerini kullanmıştı.

Öte yandan, Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Hatipoğlu’na sosyal medya hesabından çok konuşulacak yanıt verdi.

 

 

“ÜLKENİN YÜZDE 75’İ TARAFINDAN SEVİLMEDİĞİNİ SORGULAMALI BENCE”

 

Gökhan Özoğuz paylaşımında Hatipoğlu’nun oğlunun açıklamalarına gönderme yaparak şunları söyledi:

“Tabii ki biri hastaysa sevinilmez. Nihat Bey, ülkenin yüzde 75’i sizi tasvip etmiyor diye neden din düşmanı olsun.

Oğlunuz da buna benzer kısmetsiz ve tıynetsiz bir yorumda bulundu. Asıl konu o sevilmeyen kişi neden ülkenin yüzde 75’i tarafından sevilmediğini sorgulamalı bence.”

 

ozogz

 

Yorumlar

Yorumlar