Türk Tabipleri Birliği Başkanı seçilen Şebnem Korur Fincancı’yı tanıyalım!

Türk Tabipleri Birliği Başkanı seçilen Şebnem Korur Fincancı’yı tanıyalım!
29 Eylül 2020 09:40

Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, “Etkin Demokratik TTB” grubu seçimi kazandı. Şebnem Korur Fincancı başkan seçildi. Fincancı, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ’nün yanında yer almış, Türkiye’yi “soykırımcı” ilan etmiş ve TSK’ya karşı Hendekçileri korumuştu.

 

 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, “Etkin Demokratik TTB” grubu seçimi kazandı. Şebnem Korur Fincancı başkan seçildi.

Fincancı, “TTB bu döneme tek yürek olarak girmeli. Biz özgür ve bağımsız bir örgütüz hep öyle kaldık, böyle de devam edeceğiz” demişti.

Peki kimdir Fincancı?

VeryansınTv’de yer alan habere göre Kamuoyu ve özellikle FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını takip edenler yakından tanıyor.

 

300 İMZACI ARASINDA
Türkiye’ye ve Türk ordusuna kurulan Ergenekon kumpasına destek veren 300 sözde “aydın”ın imzaladığı bildiride onun da imzası vardı.

2008 yılında yayımlanan “Ergenekon Derinleştirilsin, Kazanan Yurttaşlar Olacak” başlıklı bildiride “Ergenekon iddianamesi ahtapotun kollarından birini yakalamıştır. Ancak, diğer kollara ve gövdeye ulaşmakta kendini sınırlamış kaygısı uyandırmaktadır” deniliyordu. “Susurluk ve Şemdinli’de kaçırılan fırsatın Ergenekon’la yakalanacağı” ileri sürülüyordu.

Çoğunluğu AKP’nin “açılım kadrosu” ve “akil adamlar” listesinde yer alan bu 300 “aydın”, FETÖ’nün özel yetkili savcılıkları eliyle yürüttüğü yargı operasyonlarını var gücüyle destekliyordu.

 

ERGENEKON’A MÜDAHİL
Fincancı, vatansever subay ve aydınların yargılandığı düzmece Ergenekon davasına sanıklara karşı müdahil olan bir isimdi.

Fincancı, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr Muammer Aksoy ve Doç Dr. Bahriye Üçok’un öldürülmesine ilişkin faili meçhullerle ilgili yürütülen Umut Operasyonu Davasını Ergenekon’la birleştirmeye çalışan bir rapora imza atmıştı.

image_750x_5f7079e77b167

FETÖ MEDYASININ GÖZDESİ
O dönem Zaman ve Bugün gibi FETÖ gazetelerinin Samanyolu Tv gibi örgütün kara propaganda kanallarının vazgeçilmez müdavimleri arasında yer alan Fincancı, hep Ergenekon operasyonlarının daha da derinleştirilerek devam etmesini savundu.

 

SOYKIRIM YALANCISI
Fincancı’nın marifetleri bununla da sınırlı değil.

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı’nın onur konuğu olarak davet edildiği ve konuşmasıyla “heyecan yarattığı” ATİK (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu) Kongresinin sonuç bildirgesinde “Kahrolsun Faşist Türkiye Cumhuriyeti Devleti!”, “Kürt halkına yönelik TC devletinin paranoyak – histerik bayrak şövenizmini kınıyoruz”, “1915 Ermeni Soykırımını Lanetliyoruz! Ermeni halkının acısını paylaşıyoruz” ifadeleri yer almıştı.

2

MEHMETÇİĞİ DEĞİL HENDEKÇİLERİ DESTEKLEDİ
PKK’nın Doğu ve Güneydoğu kentlerimizi harabeye çevirdiği ve büyük kalkışmanın provasını yaptığı Hendek olaylarında da Fincancı, TSK’ya karşı PKK terörünün yanında yer almıştı.

Fincancı, “Bu suça ortak olmayacağız” başlığıyla yayımlanan “Barış için Akademisyenler” bildirisine de imza atmıştı.

3

 

‘ÖCALAN’A ÖZGÜRLÜK PLATFORMU’ KURUCULARINDAN
Fincancı, 2012’de kurulan sözde “Barış için Öcalana Özgürlük Platformu”nun içinde de yer almıştı. Platformun Cezayir Restoran’daki ilk toplantısına ABD, Almanya ve İngiltere’den de davetliler yer almıştı.

Fincancı PKK’nın yayın organı Özgür Gündem gazetesine destek için “Nöbetçi genel yayın yönetmeni” de oldu.

 

15 TEMMUZ’DA FETÖ DELİLİ YOKMUŞ!
15 Temmuz darbe girişimde de FETÖ’yü aklamaya çalışan Fincancı, “FETÖ’nün darbe girişimindeki rolüne ilişkin belge olmadığını” savundu.

Fincancı en son, “yetmez ama evetçi” liberallerin yayınladığı “Aksaçlılar” bildirisinin imzacıları arasında yer aldı.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar