Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak kavgası KRT’yi kararttı

Tuncay Özkan ve Erdoğan Toprak kavgası KRT’yi kararttı
29 Eylül 2018 12:02

KRT‘de yetki krizi! Toprak’ın Kılıçdaroğlu’ndan istediği yetkiye Özkan karşı çıkınca KRT’nin hisseleri alınamadı. Kanaldaki herkes Halk TV’ye geçti.

 

 

 

Ercan ÖZTÜRK

 

Halk TV’nin kurultay sürecinde Muharrem İnce’yi desteklemesinin ardından yeni bir televizyon için start veren CHP bunu da eline gözüne bulaştırdı. Kapanacak olan KRT’de karar kılan CHP, yüzde 49 hissenin bedeli 1.5 milyon lirayı ödemedi.

 

HALK TV’DEN İKİNCİ DARBE

 

Televizyon kanalını tek başına yönetmek isteyen Tuncay Özkan, gerekli olan para için Kılıçdaroğlu’nun kapısını çaldı. Ancak parayı ayarlayacak olan Erdoğan Toprak ile Haluk Koç buna şiddetle karşı çıktı. Kanalda yetki isteyen Toprak, “Tuncay Özkan’ı burada tek başına bırakırsak kontrolden çıkar. Onun için yetki istiyorum” cevabını verdi. Özkan buna yine şiddetle karşı çıktı. Mali krizi çözmek için çabalayan Özkan’a ikinci darbe de Halk TV’den geldi. KRT’de program yapan Çağlar Cilara’nın Halk TV’yle anlaşmasının ardından televizyon kanalında ne kadar personel varsa Halk TV’ye geçti. Şu anda KRT’de çalışan tek bir kişi bile yok!

 

İnce’yi destekleyenlerin hepsi disiplinde

 

Salıcı’nın göreve gelmesinin ardından İnce’yi destekleyen ne kadar delege varsa sudan sebeplerle disipline gönderildi.

 

Oğuz Kaan Salıcı’nın Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na getirilmesinin ardından CHP il başkanları adeta birer terminatöre dönüştü. Sözcü Gazetesi Yazarı Bekir Coşkun’un yazılarını paylaştığı için disipline verilen Ali Uluşahin’den sonra Muharrem İnce’ye videolu desteği başlatan Sinan Çiftçi de bir gazete linkini paylaştığı için disipline verildi. Bugüne kadar yüz kadar partili sosyal medya paylaşımları yüzünden disipline gönderildi.

 

İL BAŞKANI TEHDİT ETTİ

 

Bursa İl Disiplin Kurulu’na yazılı savunma veren Çiftçi, imza sürecine destek verdiği için İl Başkanı Hüseyin Akkuş’un kendisini tehdit ettiğini iddia etti. Çiftçi savunmasında şunları kaydetti: Hüseyin Akkuş’un beni tehdit ettiği mesajların görüntüsünü bu dosyaya ekliyorum ve sizlere gönderiyorum. “Bursa değişim istiyor” şeklindeki mesajıma Akkuş şu yanıtı verdi; “Sinan sabrımı zorlama. Bu hayatta hiç kimsenin yaptığını yanına bırakmadım, senin de bırakmayacağım.” Ben ise bu tehdidi “Gençlere çok güzel örnek oluyorsunuz teşekkür ederim başkanım” yazarak sonlandırdım. Hüseyin Akkuş’un değişim isteyen genç bir kurultay delegesini tehdit ettiği mesajlar dosyamdadır. Disipline verilmemin tek sebebi Akkuş’un benden intikam alma isteğidir.

 

280920182239332060299

 

‘Çek git Kemal’ mesajı ipini çekti

 

Antalya’dan da Yücel Tuzcuoğlu sosyal medya paylaşımı nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Tuzcuoğlu ‘Çek git Kemal Kılıçdaroğlu’ sözü nedeniyle ihracımı istediler. Hakaret küfür asla yok. Tabii ki arka planda imza kampanyasına ve Muharrem İnce’ye destek olmam var” dedi.

 

index

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar