TEOG kalkıyor mu?

TEOG kalkıyor mu?
16 Eylül 2017 10:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATV, A Haber ve A News ortak yayınında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması (TEOG) hakkında önemli açıklamalar yaptı.

 

 

 

“Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım.” diyen Erdoğan’ın sözlerinden sonra gözler hükümette. TEOG’un kaldırılıp kaldırılmayacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklama gelmesi bekleniyor.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mabeyn Köşkü’nde ATV, A Haber ve A News ortak yayınına katıldı. Erdoğan’ın bu konudaki açıklamaları şöyle:

 

 

“Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.

 

 

Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur
biter. Ama ben Sayın Bakan’a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. Biz artık böyle ilkel bir durumda değiliz, o geçmişte kaldı, neler çekti bu ülke yetti artık.”

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar