Tarsus’taki gizemli kazıyı yapan isim FETÖ’den mi alındı?

Tarsus’taki gizemli kazıyı yapan isim FETÖ’den mi alındı?
3 Kasım 2017 09:39

Mersin’in Tarsus ilçesi, 82 Evler Mahallesi’nde aylardır kazı yapılan evin sahibi, “Bir gün eve baskın gibi geldiler. Bir baktık ki kendi evimizin kapısında polisler. İçeride kazı yapıyorlar. Geçen gün kapıda bana silah doğrulttular” dedi.

 

 

Gazete Habertürk’ten Beycan Üçkardeş ve Hakan Bulut’un ulaştığı evin sahibi Ahmet İpekoğlu, yaşadıklarını anlattı. Evi polis memuru Mithat Erdal’a kiraya verdiğini belirten İpekoğlu şunları söyledi:

 

 

“Polis memuru öldürüldükten sonra savcılık ifademi aldı. ‘Sen de mi ortaksın?’ dediler. Sonra takipsizlik verildi. Ondan sonra evde 2 yıl kadar ben oturdum. Zaten bizim çocukluğumuz o evde geçti. Sonra ben taşındım. Eve kiracı oturtmadık, boştu. Bir gün eve baskın gibi geldiler… Bir baktık ki kendi evimizin kapısında polisler. İçeride kazı yapıyorlar. Kapıya dayandım. ‘Kardeşim siz kimsiniz, ne yapıyorsunuz?’ dedim. ‘Yetkililerin talimatı ile kazıyoruz’ dediler. Zaten son 6 aydır da bize umut tacirliği yapıyorlar. Kazı bitene kadar beklememizi söylüyorlar. Kazının başındaki D. isimli kişi, sürekli bizi oyalıyor. Elimizde kazıyla ilgili yazılı bir belge falan yok. Gazetelerde, televizyonlarda son günlerde çıkanlar da yalan.”

 

 

‘KAZININ BAŞINDAKİ ADAM FETÖ’DEN ALINDI’

 

 

Geçen günlerde eve girmek istediğini kaydeden İpekoğlu, “Kapıda bana silah doğrulttular. ‘Vurursanız vurun lan. Benim evimde ne arıyorsunuz?’ diye bağırdım. Kazı sorumlusu D. beni aradı. ‘İstanbul’dayım. Gelince seninle konuşuruz, içini rahat tut’ dedi. Önceki gün yine onunla konuştuk. Elimizde yazılı bir belge olmadığını, artık bu işin sonlanmasını söyledim. Ama bir gelişme olmadı. Yan taraftaki evin sahibine devletten izin alındığına dair belgeyi göstermişler ama bizim ev için bir belge göstermediler. Bu kazının başında önceden O.K. diye biri vardı. Bu adamın FETÖ’den alındığını duyduk” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar