Suriye Ordusu’ndan zafer ilanı!

Suriye Ordusu’ndan zafer ilanı!
10 Kasım 2017 10:23

Reuters haber ajansı, Suriye’de IŞİD’e karşı savaşan Suriye ordusunun, ülkede cihatçıların elinde kalan son şehir Elbu Kemal’i de geri aldıklarını açıklayarak, zafer ilan ettiğini duyurdu.

 

 

Suriye devletinin resmi haber ajansı SANA’da yer alan haberde ise Suriye Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı’nın yaptığı açıklamaya yer verildi.

 

 

“HAYALLERİ ÇÖKTÜ”

 

 

Komutanlığın yaptığı açıklamada; Elbu Kemal kentinin kurtarılmasının, Suriye ve tüm bölge için radikal terör örgütü IŞİD projesi ve bu projenin destekçilerinin hayallerinin çöküşü anlamına gelmesiyle büyük bir önem taşıdığı belirtildi.

Elbu Kemal kentinin radikal terör örgütü IŞİD ve onu destekleyenler açısından taşıdığı öneme dikkat çeken komutanlık; bu kenti kurtarmanın bölgede geri kalan IŞİD’in küçük toplanma yerlerini kurtarma açısından da stratejik bir önem taşıdığını ifade etti.

 

 

TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VURGUSU

 

 

Genel komutanlık Suriye ordusunun, Suriye’nin toprak bütünlüğü ve selametini savunmaya, vatanın her karış toprağında egemenlik ve istikrarı sağlama azim ve kararlılığının da altını çizdi.

 

 

Yorumlar

Yorumlar