Sultanahmet Köftecisi tarihinde ilk defa kapandı

Sultanahmet Köftecisi tarihinde ilk defa kapandı
21 Mart 2020 10:07

İstanbul’da 100 yıllık Tarihi Sultanahmet Köftecisi, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçici olarak dükkânını kapattı. Kapıda yazılan notta, “100 yıllık serüvenimizde ilk kez sizlerden ayrı kalacağız” ifadeleri kullanıldı. Öte yandan havadan çekilen görüntülerde de tarihi Sultanahmet Meydanı’nın neredeyse boş olduğu gözüktü.

 

 
Firma tarafından kapıya asılan yazıda şu ifadeler kullanıldı:

 

“Ülkemizde görülen Covid 19 salgını dolayısıyla sizleri ve çalışanlarımızı düşünerek merkez dükkanımızı geçici süreyle kapatma kararı aldık.”

 

 

“40 SENEDİR BURADAYIM İLK DEFA GÖRÜYORUM”
T24’te yer alan habere göre; geçici süre kapanmasının tedbir amaçlı çok iyi olduğunu belirten Kenan Türk, “40 senedir buradayım ilk defa görüyorum. Sadece Sultanahmet Köftecisi değil, bir sürü esnaf kapatmış. Tedbir amaçlı çok güzel oldu. Millet devletin söylediği bütün kurallara uymaya çalışıyor” dedi.

 

 

“SULTANAHMET’TEN ÇEMBERLİTAŞ’A KADAR TÜM ESNAF KAPATTI”

 
Kendi dükkânlarını da kısa sürede kapatacaklarını söyleyen Berkant Aydın, “Durum çok kötü, Sultanahmet’ten, Çemberlitaş’a kadar tüm esnaf kapattı. Biz de kapatacağız. Allah herkesin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

“İLK DEFA SULTANAHMET’İN BU KADAR SAKİN OLDUĞUNU GÖRÜYORUM”

 
19 yıldır Sultanahmet’te esnaflık yapan Raif Doruk, “Virüs çok etkili ve kısa süre de yayılıyor. O yüzden tedirginiz. İnşallah bunu tez zamanda atlatırız. Ben 19 senedir burada çalışıyorum. İlk defa Sultanahmet’in bu kadar sakin olduğunu gördüm. Bu hastalık bulaşıcı, burası da insanlara hizmet ettiği için geçici süre kapatıldı. İnşallah en kısa zaman da bunu atlatırız çünkü turizm bitmiş durumda” şeklinde konuştu.

 

 

Yorumlar

Yorumlar