Şükrü Kerimoğlu kimdir? Ne işle uğraşıyor?

Şükrü Kerimoğlu kimdir? Ne işle uğraşıyor?
22 Kasım 2018 09:45

Şükrü Kerimoğlu, 6 Ekim 1995 tarihinde Rize, Türkiye’de doğmuştur. Bilgisayara olan ilgisi 2006 yılında bir televizyon haberi vesilesiyle olmuştur. -Haberde sözü edilen kişi Google’ın yapımcısı Larry Page’di.- Bilgisayar konusunda kendi kendini eğitip yazılım programlayıp kodlamayı öğrendi.

 

2010 yılının ocak ayında ilk web sayfası olan Xander Bilişim ve SpeedSunucum sayfalarını kurdu fakat yaşı nedeniyle gelen vergi sorumluluklarından sebep bu sayfaları birkaç ay içinde kapatmak zorunda kaldı. Yine bu yıllarda web tabanlı oyun siteleri için hiçbir ücret talep etmeden çeşitli oyunlar kodlamıştır.

İlerleyen yıllarda birçok yazılım dilini öğrenen ve kendini web tasarım alanında geliştiren Kerimoğlu, Haziran 2013’de Kerimoğlu Medya Çözümleri adlı şirketi kurdu. Hâlâ daha hizmet vermekte olan şirketin CEO’su dur.

İnternet ve sosyal medya üzerinde kurduğu hayallerini daha da ileri bir noktaya taşıyan Kerimoğlu, Bitcoin ile tanıştı ve hızla büyüdü. Blockchain teknolojisi yatırımcısı olarak büyümeye devam ederken ayrı zamanda inşaat, sosyal medya, blog yazarı ve turizm alanında boy gösterdi.

Ekim 2018’de adını duyurduğu HepYukarı Turistik Servisler adlı çalışmasını ilerleyen aylarda faaliyete geçireceğini belirtti.

Teknolojinin ve hayallerinizin gerisinde kalmayın.”

Şükrü KERİMOĞLU ‘ Kısa Biyografisidir.

 

 

Yorumlar

Yorumlar