Su Politikaları Derneği, 2019 yılı faaliyet raporunu yayınladı!  ‘ULUSLARARASI HİDROPOLİTİK ENSTİTÜSÜ OLMA HEDEFİMİZE İLERLİYORUZ’

Su Politikaları Derneği, 2019 yılı faaliyet raporunu yayınladı! ‘ULUSLARARASI HİDROPOLİTİK ENSTİTÜSÜ OLMA HEDEFİMİZE İLERLİYORUZ’
3 Şubat 2020 12:49

Su Politikaları Derneği’nin 2019 yılı faaliyet raporu yayınlandı.

 

 

Raporun başında SPD Başkanı Dursun Yıldız tarafından yazılan sunum yer aldı:

“Derneğimiz 2015 yılının Temmuz ayında kurulduktan sonra 2016 yılına kadar kurumsal yapımızı güçlendirmeye çalıştık

2016 yılı planlama yapma ve ilişkilerimizi arttırma yılı oldu. 2017, 2018 ve 2019 yıllarında derneğimizin faaliyetleri arttı. Bu yıllarda ulusal, uluslararası kurs, konferans, panel, staj programları gibi etkinliklerin yanısıra raporlar hazırladık ve proje çalışmaları gerçekleştirdik. “International Journal of Water Management and Diplomacy” adlı bir elektronik dergi yayınlamak için 2019 yılında TUBİTAK’a başvurduk.Tüm hazırlıklarımız tamamladık.2020 yılının Haziran ayında ilk sayımızı yayınlayacağız.

Bu yıl ODTÜ Öğretim üyeleri ,DSİ’nin Emekli Yöneticileri ve Proje ve Müşavirlik Firmalarının uzmanlarından oluşan bir ekiple Yerel Yönetimlerde ve Su ile ilgili kamu kurumlarındaki mühendisler için bir meslekiçi eğitim programı hazırladık. KENTLERDEKİ SU ALTYAPILARININ Hidrolojik, Hidrolik ve Yapısal Tasarımı konulu bu kurs programını Türkiye Belediyeler Birliği Eğitim Şube Müdürlüğüne ve Meteoroloji İşleri Genel Müdürüne sunduk.Talep edilmesi halinde bu eğitimi çok deneyimli ve bilgili bir kadro ile verebileceğimizi ilettik.

2019 yılı, uluslararası kuruluşlarla olan ilişkilerimizin ve tanınırlığımızın daha da arttığı bir yıl oldu. Bu Raporda 2019 yılı boyunca gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslararası faaliyetleri görsel ağırlıklı olarak bilgilerinize sunuyoruz. Bu faaliyetlerimize katkıda bulunan tüm üyelerimize, akademisyenlerimize, diğer kişi kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz.

 

ULUSLARARASI HİDRO POLİTİK BİLGİ ANALİZ ve EĞİTİM MERKEZİ ‘ olma hedefimize emin adımlarla yürüyoruz.”
SPD 2019 YILI FAALİYET RAPORU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

2019 SPD FAALİYET RAPORU 2019
 

 

 

Yorumlar

Yorumlar