Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle CHP’den ihraç edilen Ali Uluşahin: CHP’de mezhepçilik istemiyoruz

Sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle CHP’den ihraç edilen Ali Uluşahin: CHP’de mezhepçilik istemiyoruz
21 Ekim 2018 09:42

CHP’de muhalefetin başlattığı olağanüstü kurultay toplama çalışmalarının başarısız olmasının ardından parti yönetimi harekete geçti. Partiyi eleştiren ve kurultay için imza verenlere yönelik başlatılan disiplin süreçlerinde kararlar açıklanmaya, muhalifler ihraç edilmeye başlandı.

 

 

Bursa’da CHP’li Ali Uluşahin’e, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek başlatılan disiplin sürecinin sonunda, bir yıl ihraç kararı verildi. İhraç kararını Aydınlık’a değerlendiren Uluşahin, CHP’nin bugünkü yöneticilerinin diktatörlük oynamaya çalıştıklarını savundu.

 

“Atatürkçü zihniyet CHP’den ihraç edilmeye çalışılıyor” diyen Uluşahin şunları söyledi:

 

‘VATAN PAHASINA SİYASET OLMAZ’

 

“CHP’nin bugünkü yönetim kadroları, ellerindeki yetkiyi farklı düşünce yapısında olan, kendilerini eleştiren, parti içi muhalif olanlara karşı Demokles’in kılıcı gibi kullandıklarını bir kez daha göstermiş oldular. Bu bana özel bir şey değil. CHP’yi eleştiren herkese benzer yaptırımlar uygulanıyor. Elime ulaşan bir yıl ihraç edildiğime dair yazıda ‘Vatan pahasına siyaset olmaz’ sözcüğü suç sayıldı. CHP’nin bugünkü yöneticileri bir taraftan diktatörcülük oynamaya çalışıyorlar. Ama diğer yandan yaptıklarının farkında değiller. Mücadelemiz sürecek. Hukuki yolları avukatlarla değerlendireceğiz. CHP’de demokrasiyi, özgürlükleri ortadan kaldırmaya yönelik bir facia bu. Kesin ihraç istemiyle disipline verilen, savunma yapmak üzere 28 Eylül’de Bursa İl Başkanlığına giden Ali Uluşahin ve Sara Mızrak, yaşanan tartışmalar sonucunda il binasından çıkartılmıştı. Kapı önünde açıklama yapan Uluşahin, CHP’de mikromilliyetçiliğe, mezhepçiliğe, adamcılığa, delege ağalığına karşı çıkanların uzaklaştırıldığını, Atatürk ilke ve devrimlerine, Altı Ok’a bağlılığın ihraç edilmek istendiğini belirtti

 

 

ERCAN KÜÇÜK/AYDINLIK

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar