Soförünün eşini PM üyesi yapmaya çalışan CHP’li Başkan: Mersin’de Harvard’lı kimse yok ki…

Soförünün eşini PM üyesi yapmaya çalışan CHP’li Başkan: Mersin’de Harvard’lı kimse yok ki…
8 Şubat 2018 09:08

CHP’nin yeni Mersin İl Başkanı Av. Adil Aktay dünkü “Mersin’de ‘torpilli’ isyanı” yazımıza bir açıklama yaparak “Biz Mersin’de patlama yapacağız. Mütevazı, lise mezunu genç bir kadının ismini vermişim, ne olmuş yani Mersin’de Harvard mezunu kimse yok ki…” dedi.

 

 

Yalçın Bayer / Hürriyet

 

Aktay’ın açıklaması özetle şöyle:

“Parti içi uygulamalarla ilgili elbette herkesin eleştiri hakkı vardır. Ancak benim, şoförümün eşini PM’ye önerdiğim gibi bir yalanı söyleyebilenlerin, asıl niyetlerinin eleştiri olmadığı açıktır.

Kurultayımızın takdiriyle CHP PM üyeliğine seçilmiş olan Sayın Fatma Güner, iki dönemdir Mersin İl Örgütü yöneticimizdir ve eşi, Mersin/Tarsus’ta mali müşavirdir. Kendisi şoförüm olmadığı gibi mali müşavirim de değildir; ne Fatma Güner ne de eşiyle hiçbir bir iş ilişkisi içerisinde bulunmamaktayım.

Gazetedeki köşenizin bu tür yalan ve iftiralara zemin olmasından dolayı üzgünüm. Köşenizde yer verdiğiniz gerçek dışı beyanları düzeltir, iddiaların muhataplarına da söz verip, insanlara hak ettikleri saygınlık içerisinde yaklaşmayı başarırsanız, konunun parti içi demokrasi boyutunu da memnuniyetle konuşmak, tartışmak isterim.”

 

Biz de yazdıklarımızın arkasında durduğumuzu söylemek isteriz.

 

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/mersinde-harvardli-kimse-yok-ki-40734871

 

Yorumlar

Yorumlar