Her şeyin çok güzel olması için 20’şer lira kampanyası çığ gibi büyüyor!

Her şeyin çok güzel olması için 20’şer lira kampanyası çığ gibi büyüyor!
10 Mayıs 2019 07:45

CHP, Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçildiği ve YSK tarafından iptal edilen İstanbul seçimlerinde yeni kampanya döneminde kullanılmak üzere bağış kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında vatandaşlar 20’şer lira bağış yapmaya çağırıldı. Öğle saatlerinde başlayan kampanya kısa sürede çığ gibi büyüdü. Birçok vatandaş yaptığı bağışın makbuzunu sosyal medyadan paylaştı.

 

 

 

CHP Genel Merkezi tarafından başlatılan ve “Desteğinizle her şey çok güzel olacak” sloganı ile başlatılan Ekrem İmamoğlu kampanyasının duyurusunda “YSK’nın aldığı akıl ve hukuk dışı kararla İstanbul’da 23 Haziran 2019 Pazar günü yeniden seçime gidiyoruz. Seçmen iradesine yönelik bu büyük haksızlığın başka bir boyutu daha var. 23 Haziran seçiminde partiler hazine yardımı alamayacak. İktidar partisi için bunun hiç önemi yok. Ama gücünü halktan alanlar için ciddi bir engel. Bu durumun farkında olan binlerce vatandaşımız, İmamoğlu Seçim Kampanyası’na bağışta bulunmak istediklerini ısrarla belirtiyor. Her birine yürekten teşekkür ediyoruz. Bu sıcak dostluk ve dayanışma talepleri doğrultusunda kampanya için banka hesap numaraları belirlenmiş ve bağış süreci başlatılmıştır. Yapılacak bağışın hiç kimse için yük olmamasını diliyoruz. Kişi başı 20 TL(yirmi Türk Lirası) tutarında bir bağış tüm gönülleri fethetmeye yetecektir. #HerŞeyÇokGüzelOlacak” denildi.

 

 

1

 

TC NUMARASI VE CHP YAZILMASI ZORUNLU

 

Kampanyayı duyuran CHP Parti Meclisi Üyesi Bülent Kuşoğlu Bağış yapılırken mutlaka bağışcının kendi TC numarasını da belirtmesi, aksi takdirde paranın İmamoğlu yerine Hazine’ye aktarılacağı da bildirildi. Ayrıca CHP tarafından, bağışta bulunanların alıcı ismine ‘Ekrem İmamoğlu’ değil, ‘Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ yazmaları gerektiği, bazı bankaların alıcı ismi nedeniyle gönderilen paraları iade ettiği ifade edildi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak da “Bazı bankalar gönderilen bağışlarla ilgili olarak alıcı kısmına Sayın Ekrem İmamoğlu’nun ismi yazıldığı için bunu iade ediyorlarmış. Hesaplar CHP Genel Merkezi’ne ait olduğundan alıcı ismi olarak CHP Genel Merkezi yazılırsa bu tür sıkıntılar önlenmiş olacak.” dedi.

 

2

 

“65 LİRAYA KIZIMA ÇANTA ALDIM ÜSTÜNÜ GÖNDERİYORUM”

 

Vatandaşları, kampanyaya destek olmaya çağıran CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da İl Başkanlığına mektup ile gönderilen bağış parasını sosyal medya hesabından paylaştı.
Kaftancıoğlu’nun “İşte bu emek, inanç, kararlılık ve dayanışmayla…” notuyla paylaştığı bağış mektubundan “Merhaba canan başkanım. Ben 31 Mart seçimlerinde Şişli Kurtuluş bölgesinde partimizin sandık görevlisiydim. Bugün seçim harcırahımı aldım 115 TL. 65 TL’siyle kızıma okul çantası aldım. 50 TL’sini de size gönderiyorum. Haziran seçimleri için Ekrem başkanımın kampanyasında kullanın. Başkanıma selam söyleyin kusuruma bakmasın. Olsaydı fazla gönderirdim. Ailece kalbimizle yüreğimizle sizinle beraberiz. Hepinize saygı ve hürmetlerimi sunarım” yazdığı görüldü.

makbuz-7

 

223

 

Yorumlar

Yorumlar