Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin: Vaka sayısı çoğalıyor, seyahat yasağı bir süre daha devam etmeliydi

Seferihisar Belediye Başkanı Yetişkin: Vaka sayısı çoğalıyor, seyahat yasağı bir süre daha devam etmeliydi
5 Temmuz 2020 07:19

Seferihisar’ın CHP’li Belediye Başkanı İsmail Yetişkin corona virüsü ile gelen zorlukları anlattı: Salgın nedeniyle halk doğayla iç içe olmak istiyor. Bu süreçte Seferihisar’da nüfusun arttığını söyleyen Başkan Yetişkin, “İlçemizde ” dedi.

 

 

Sözcü’den Emin Özgönül’ün haberine göre İsmail Yetişkin ‘’Sakin Şehir” Seferihisar’ın CHP’li Belediye Başkanı… İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ardından, yerel seçimi kazandı. 44 yıl önce Seferihisar’da başlayan hayatı, 19 yaşında ticarete atılarak şekillendi. İlçenin simgesel yeri olan Dutlaraltı’nda uzun yıllar esnaflık yaptı. Şimdi kışın 44 bin, yazın 100 bini aşan nüfuslu ilçeyi yönetiyor. Başkan Yetişkin, bugünlerde pek de ‘’Sakin” olamayan ilçesini, korona ile değişen yaşantıyı anlattı:

 

CORONA DOĞAYA YÖNELTTİ: Seyahat yasağı kalkınca, nüfusumuz iki misline çıktı. İnsanlar doğaya yöneldi. Daha sıkı tedbirler aldık.

TUNÇ BAŞKANDAN SONRA: Pandemi döneminde dezenfekte ve halkımızın ihtiyaçlarının sağlanması konusunda çabalıyoruz. Sokağa çıkma yasağında 5 bin ekmek dağıttık. Tunç Başkan’dan sonra aynı koltukta oturmak büyük sorumluluk.

TURUNCU ÇEMBER: Güvenilir bir turizm destinasyonu için ‘Turuncu Çember’ sertifikası uyguluyoruz. Yeme içme tesislerinde hijyen açısından kriterlere uyan işletmelere ‘Turuncu Çember’ logosu veriyoruz. Bu logo vatandaşta da güven unsuru yaratıyor.

 

Esnaf, çiftçi, turizmci zor durumda

 

VAKA ARTIŞI YAŞADIK: Seferihisar bir doğa kenti, hem de ‘’Sakin” şehir. Nüfusun artması ilçemizde corona vaka sayısını artırdı. Bu gibi durumlarda, Test sonucu pozitif çıkan vatandaşlarımızı İzmir’deki hastanelere sevk ediyoruz. Şimdiden nüfus 100 bin ve sosyal mesafeye uyum da zorlaştırıyor. Aslında seyahat yasağı bir müddet daha devam etmeliydi.

ESNAF ZORDA: Bu virüs ticareti yüzde yüz etkiledi. Üretici pazarlarımızı mecburen kapattık. Yerli esnafımız günlük hasılatının onda birini bile yapamadı. Çiftçiler, tarımla uğraşanlar da aynı durumda. Bu yaz meyve sebze fiyatlarının geçen seneye göre daha fazla artış göstermesinden endişe duyuyorum. Çiftçimize destek şart. Seferihisar İzmir’e ve tüm çevresine tarım ürünü gönderen bir ilçe.

 

 

Yorumlar

Yorumlar