Savcılık dikiş attıran kitabı silah saydı

Savcılık dikiş attıran kitabı silah saydı
10 Ekim 2017 11:05

ESENLER’de Dr. İlhami Faydagör İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Nadir D. 20 Nisan 2017 günü iddiaya göre dersini dinlemeyen ilkokul 1’nci sınıf öğrencisi H.S.S.’nin yüzüne elindeki kitabın sivri ucuyla vurdu.

 

 

Burcu PURTUL UÇAR / Hürriyet

 

 

Gözünün altı açılan küçük çocuğun yüzüne 4 dikiş atıldı. Ailesiyle birlikte şikâyetçi olan H.S.S. ifadesinde yere düşürdüğü kalemini almaya çalışırken öğretmeninin dersi dinlemediğini gerekçe göstererek kitapla yüzüne vurduğunu söyledi.

Savunması alınan öğretmen Nadir D. ise sıralar arasında dolaşırken elindeki hikâye kitabının gayriihtiyari bir şekilde öğrencisinin gözlüğüne değdiğini, çocuğun yanağından az bir miktar kan aktığını görünce ne olduğunu sorduğunu ve öğrencisinin ‘Elinizdeki kitap gözlüğüme değdi, gözlük camı da yüzümü çizdi’ şeklinde cevap verdiğini belirtti. Öğretmen, öğrencisine öğretmenler odasında pansuman yaptığını ve sonra annesine haber verdiğini söyledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamenin sonunda öğretmen Nadir D.nin “Kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle çocuğa karşı silahla basit yaralama” suçundan 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması talep edildi.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar