Şanlıurfa’da Çinli YPG’li yakalandı

Şanlıurfa’da Çinli YPG’li yakalandı
4 Temmuz 2018 22:07

Şanlıurfa’da PKK/PYD-YPG ve IŞİD terör örgütlerine yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında bir Çinli’nin de olduğu 31 kişi yakalandı.

 

 

 

Edinilen bilgiye göre, PKK/PYD-YPG ve IŞİD terör örgütlerine yönelik çalışma yapan Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK/PYD-YPG terör örgütüne katılarak yabancı terörist savaşçı olma arayışında olan biri Çinli olmak üzere yabancı uyruklu 2 teröristi yakaladı.

 

Terör örgütü ile işbirliği yaptıkları belirlenen 18 şahıs da gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

IŞİD terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda ise 5’i Suriye uyruklu toplam 7 kişi yakalandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan 2’si tutuklanırken, 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

Ayrıca PKK/PYD-YPG ve IŞİD terör örgütlerine yönelik düzenlenen bir diğer operasyonda biri Suriye uyruklu olmak üzere 4 kişi yakalandı.

 

İHA

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar