Sağlık çalışanları Anneler Günü’nü buruk geçirecek

Sağlık çalışanları Anneler Günü’nü buruk geçirecek
10 Mayıs 2020 08:50

Sağlık çalışanları, salgın sebebiyle günlerdir çocuklarından uzak kaldılar, bugünü de buruk kutlayacaklar.

 

 

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 aydır evine gitmeyen ve çalıştığı hastanenin yurdunda kalan Sancaktepe Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathane Sorumlu Hemşiresi Aslı Avcı, 12 ve 5 yaşındaki kızlarını görebilmek için her gün iş çıkışı evlerinin önüne gidiyor.

Cama çıkan kızları ile uzaktan da olsa birkaç dakika görüşen Avcı, tekrar kaldığı yurda geri dönüyor. Onun dışında sadece görüntülü telefon görüşmesiyle kızlarına duyduğu özlemi gidermeye çalışan sağlık çalışanı anne, çocuklarına doyasıya sarılacağı günü iple çekiyor. 41 yaşındaki Aslı Avcı, “Bu yıl, biz sağlık çalışanları için en zor Anneler Günü oldu.

Umarım bir an önce bu süreç biter ve hepimiz çocuklarımıza kavuşuruz” dedi. Konya’da da bir hastanede acil serviste sağlık memuru olarak çalışan Raziye Sürgit (36), 40 günlük çocuklarının hasretiyle Anneler Günü’nü kutlayacak.

Koronavirüs nedeniyle evine gidemediği için otelde kalan Sürgit, bu süreçte koronavirüse yakalandığını ve üzülmesinler diye hem çocuklarından hem de ailesinden sakladığını söyledi.

Sürgit, “Koronavirüse yakalandığımı çocuklarımdan sakladım. Önceki Anneler Günü’nde yine nöbetteydim. Çocuklarım hastanede kutlamışlardı. Bu kez de kaldığım otel odasında görüntülü konuşarak kutlayacaklar. 3 gün sonra, 5 gün sonra geleceğim diye çocuklarımı sürekli oyalıyorum” dedi

Yorumlar

Yorumlar