Rasim Ozan Kütahyalı Gökçeklerin kanalından kovuldu

Rasim Ozan Kütahyalı Gökçeklerin kanalından kovuldu
21 Kasım 2017 08:39

Gökçekler’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, dün gece “Kusturmalı Boşnak Saksosu” ifadesini kullanmasının ardından, Rasim Ozan Kütahyalı kovuldu…

 

 

Gökçekler’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, dün gece “Kusturmalı Boşnak Saksosu” ifadesini kullanmasının ardından, Rasim Ozan Kütahyalı kovuldu. Kütahyalı gece saatlerinde başlayan Derin Futbol programına da çıkmadı. Ertem Şener, programda Kütahyalı’nın kovulduğunu açıkladı.

 

 

Akşam saatlerinde de bir grup, Beyaz TV binasının önüne giderek televizyonu ve Rasim Ozan Kütahyalı’yı protesto etti. Protesto gösterisi sırasında TOMA’lar hazır bekletildi. Protesto sırasında “Rasim gelecek hesap verecek” sloganları atıldı.

 

 

ERTEM ŞENER TEHDİT ETTİ

 

 

ROK’un kovulmasının ardından bir başka kriz yaratacak açıklama da programın sunucusu Ertem Şener’den geldi.

Ertem Şener ROK’un kovulduğunu açıkladığı sözlerin ardından, Kütahyalı’ya tepki gösterenleri “bazı şer güçler” olarak nitelendirdi. Ertem Şener, “Rasim’in tüm düşmanlarına bedelini ödetecek gücü vardır” dedi ve o sözlere tepki gösterenleri tehdit etti.

 

 

TWEETLE AÇIKLAMAYA ÇALIŞTI SONRA SİLDİ

 

 

Ertem Şener bu sözlerinin ardından gelen tepkilere bir tweet atarak karşılık vermek istedi. Ancak tehdit etmesinin arkasında durunca tepkiler daha da büyüdü ve tweeti silmek zorunda kaldı.

 

 

Şener o tweetinde, “Rasim Ozan’ın maksadı aşan sözlerini provokasyon maksadıyla kullanan ve karalama kampanyasına dönüştüren FETÖ’cü çevrelere karşı hukuki olarak hesap soracak güçte olduğunu ifade etmek istediğim sözlerim, belli çevrelerce şahsımı linç kampanyasına dönüştürülmek istenmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

İşte o paylaşım:

 

DPG9_qLX4AAG1Qg

3 2 1

 

 

BALKAN VE BOŞNAK DERNEKLERİNDEN AÇIKLAMA

Balkan ve Boşnak dernekleri de konuyla ilgili açıklama yaptı. 13 derneğin “Ortak kamuoyu duyurusudur!” diyerek yaptığı açıklamada, “Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı.

 

 

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında hukuki işlem başlatacaklarını açıklayan dernekler, Gökçeklere ait Beyaz TV ile Beyaz Futbol programını yapan ekibi kınadılar.

 

 

İşte Boşnak ve Balkan derneklerinin yaptığı açıklama:

foooasd(2)

 

CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI’NDAN ROK’A SERT ÇIKIŞ

 

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı eski milli Basketbolcu Hidayet Türkoğlu da sosyal medya hesabından, Rasim Ozan Kütahyalı’ya çok sert çıktı ve savcıları göreve çağırdı.

 

 

Hidayet Türkoğlu’nun mesajı şöyle:

 

hido(1)

asjdhas(2)

 

MHP’DEN GÖKÇEK’E TELEFON

 

 

Rasim Ozan Kütahyalı’nın canlı yayında Boşnaklarla ilgili kullandığı ifadelere MHP’den ilk tepki Balkan Türkü Saffet Sancaklı’dan geldi.

 

MHP milletvekili Saffet Sancaklı, Rasim Ozan Kütahyalı’nın tepki çeken sözlerinin ardından Beyaz TV’nin sahibi Osman Gökçek’i arayarak Kütahyalı’nın ekrandan alınmasını istediği iddia edildi.

 

Sancaklı “Şerefsiz oğlu şerefsiz. Böyle insanların artık toplum dışına çıkarılması lazım. Bu işin peşini bırakmayacağım” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

 

 

CHP’DEN AÇIKLAMA

 

 

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır da Rasim Ozan Kütahyalı’yla ilgili bir açıklama yaptı. Kütahyalı’nın sözlerini nefretle kınadığını bildiren Sındır, “Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Bosna halkını, Boşnakları ve Bosna halkı ile duygusal bağları olan tüm yurttaşlarımızı rencide eden, derinden üzen, bu çerçevede tarihimizi ve milli değerlerimizi aşağılayan sözlerini nefretle kınıyorum. Bunun bir özür açıklaması ile geçiştirilmeyeceğini, bunun gibi densiz, ahlaksız ve kışkırtıcı söz ve eylemlerin ülkemizde milli birlik ve beraberliğimize büyük tahribat yaratacağı öngörüsüyle sözlerin ifade edildiği yayın kuruluşunda tekzibi ile birlikte gerekli her türlü yasal yaptırımın yapılmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

ROK’TAN AÇIKLAMA

Rasim Ozan Kütahyalı da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Yapılan açıklama şöyle:

fgdfhdf

rrrrrrrr

 

Rasim Ozan Kütahyalı’ya tepki gösterenlere AKP’ye yakın kalemlerden Ömer Turan da eklendi. Ömer Turan Twitter hesabından, “Sabah Gazetesi, Rasim Ozan Kütahyalıyı korumaya devam edecek mi? Bu saatten sonra Rasim’in Sabah Gazetesinde bulunduğu her saniye Sabah için prestij kaybıdır. Rasim Sabahtan hemen bu gece kovulmalıdır” ifadelerini yazdı.

 

 

Bununla da yetinmeyen Turan devamında şu ifadeleri kullandı:

 

 

“Tek bir sorum var: sayın Rasim Ozan Kütahyalı, Reza Zarrap’tan para aldınız mı? Aldıysanız, kaç yüz bin Avro aldınız? Sayın Negahan Alçı, Referabdum’dan önce, Barzani’nin ekibiyle görüştünüz mü? Bu görüşme, Barzani’ye verdiğiniz destekte etkili oldu mu?

Rasim’in sicilinin yüzde biri bende olsaydı, şimdiye kadar beni fetöden yüz kez tutuklarlardı. Ama Rasim’in dokunulmazlığı var.”

 

 

RIDVAN DİLMEN BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİ

 

 

Rasim Ozan Kütahyalı’ya spor camiasından da tepki gecikmedi. Kütahyalı’ya karşı Rıdvan Dilmen Instagram hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini dile getirdi. Dilmen Alijea Izetbegovic’in mezarında dua ederken çekilmiş fotoğrafını paylaştı ve “Bütün Boşnaklarla kardeşiz” mesajını yazdı.

İşte o paylaşım:

DPGwnd4WkAES_w_

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar