Özel İstihdam Bürosu Nedir?

Özel İstihdam Bürosu Nedir?
2 Mart 2018 15:25

Artık işletmeler için ya da iş arayanlar için doğru yeri bulmak ve çalışmak çok önemli olmaktadır.

 

 

Çünkü çalışan ya da iş veren, öncelikli olarak sürekli farklı kişiler ile değil, bir ömür yollarına devam edebilecekleri kişiler ile çalışmak isterler. İşte bunu sağlayan özel istihdam bürosu sayesinde, tam anlamı ile profesyonel olarak aradığınız işi ve çalışanı bulmuş olacaksınız. Günümüzde kariyer stratejileri değişkenlik gösterterek de karşımıza çıkmaya başlamış durumda. Çalışandan stratejik olarak tam bir verim elde edilmesi oldukça büyük önem taşıyor olmasından dolayı, işe alım danışmanlığında her türlü yöntem ve en yeni metotlar sayesinde, çalışan kişi test edilmektedir. Burada tüm bu metot ve yöntemler ile çalışacak kişi daha net belirlenerek, sürecinin yürütülmesi sağlanmakta ve çalışan tespiti yapılmaktadır. Özel istihdam bürosu olan Ekokariyer İŞKUR’a bağlı olarak hizmet veren bir firmadır.

 

İşe Alım Danışmanlığı

 

Eko Kariyer, Türkiye’nin ilk ve tek yeşil yaka kariyer şirketi olma özelliğini taşıyor olması ve bunu kendine amaç edinmiş olması nedeni ile verdiği bütün bu hizmetlerinde nitelikli bir işe alım danışmanlığı güderek İK Danışmanlığı faaliyetlerinde bulunmaktadır. Bu anlamda yürüttüğü stratejik eğitimleri, hizmetleri ve fonksiyonel özellikleri bulunarak bunlar başlı başına unsurları oluşturmaktadır. Eğer başarılı bir işyerinden bahsedilecekse de başarılı çalışanlardan bahsedilmelidir. İşte bunun bilincinde olan Ekokariyer, gerek iş arayan için ve gerekse de iş veren için en iyi çalışma alanını belirlemektedir. Bir işletme için ekipmanlardan çok daha önemli olan, çalışanların azimleri, çalışkanlıkları, becerileri ve saygınlığıdır. İk danışmanlığı sayesinde bu bilinçte olan işletmeler ile çalışanları bir araya getirerek, güçlü bir çalışma alanı ortaya koymaktalar.

 

Bir işyerinde çalışacak kişilerde belirli özellikler aranır. Bunlar İk danışmanlığı sayesinde daha etkin bir şekilde belirlenmektedir. İk danışmanlığı ile ilgili bilmeniz gerekenleri buraya tıklayarak daha detaylı biçimde öğrenebilirsiniz. Yani sadece iş veren avantajlarına değil, aksine işçi haklarına da riayet edilecek şekilde testler yapılır ve buna göre iyi bir çalışma ortamının nasıl olması gerektiği belirlenerek, çalışanlar buna göre seçilir. Ekokariyer ile bu hizmetlerden yararlanmanın en büyük faydası, insan kaynaklarının en iyi şekilde yönetilebilmesini ve ortaya çıkan sorunların en etkin yollarla çözüme kavuşturulmasını sağlamasıdır. Personel seçimi gerçekten çok önemlidir ve uzun zaman alır. İşte tüm bunları çok güçlü bir şekilde halletmenin kolaylıklarını yaşayabileceksiniz.

 

Yetkinlik Bazlı Mülakat

 

Ekokariyerin başlıca temel eğitimleri bağlamında ortaya koyduğu hizmetler, başta danışmanlık gelmek üzere şirket içi eğitimler alanında koordineli bir biçimde yürütülen temel çalışma prensibinden oluşmaktadır. Şirket içi eğitimleriyle çalışanlarının performanslarının en üst düzeye taşınması amacıyla çalışmalar yürütülerek bu doğrultudaki nitelikli kalifiye elemanların yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu da bütün olarak etkili bir hizmet içi eğitim politikalarının gerçekleştirilmesi sayesinde kariyer basamaklarının oluşturulmasında karşımıza çıkar. Yetkinlik bazlı mülakat, bir işyerinde istihdam edilmek istenen adayın eski iş bilgileri ile ilgili yapılan görüşme ve değerlendirmedir. Yani bu yöntem ile çalışanın öncesinde neler yaptığı, nasıl başarılı olacağı detayları ile belirlenir ve buna göre çalışan iyi bir şekilde seçilir. İnsan kaynakları danışmanları tarafından bu yöntem en sık kullanılanlar arasındadır. Çünkü, bu yöntem aynı zamanda da kişiyi tanımanın en iyi yolu olarak bilinir. Amaç adayı tanımak olduğu için de yetkinlik bazlı mülakat da sorulacak sorularda bu amaca yönelik olarak hazırlanır. Ayrıca, kişinin iletişim becerisi ile olaylar karşısında verebileceği tepkiler değerlendirilir. Yetkinlik bazlı mülakat’ın nasıl geçtiğini http://www.ekokariyer.net/yetkinlik-bazli-mulakat_ linkinden oldukça detaylı bir şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır.

 

Ekokariyer gibi insan kaynakları firmaları hem işverenin yükünü hafifletirler hem de nitelikli iş ve işçi konusunda gereken her türlü yardımı yaparlar. Aslında işverenler açısından bakıldığında bu hizmetlerin önemli bir avantajı daha vardır. Bu da tüm personel alımı ve personel ihtiyacı işlemleri gizli bir şekilde halledilebilir. Bir yerde herhangi bir nedenden dolayı meydana gelen boşluğu ve yaşanan durumu kimsenin bilmeden gizlilik içerisinde yeni personel ile doldurulması işveren açısından oldukça önemlidir.

 

İnsan kaynakları firmaları sayesinde işveren sadece işine odaklanır. Personel endişesi yaşamaz. Böylece daha verimli olur. İşveren Ekokariyer gibi güvenebileceği bir insan kaynakları firması ile çalıştığında kendisini ve işyerini de güvende hisseder.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar