‘Oya göre yol’ diyen AKP’li Belediye Başkanı çark etti: Algı oluşturuluyor

‘Oya göre yol’ diyen AKP’li Belediye Başkanı çark etti: Algı oluşturuluyor
27 Haziran 2018 10:47

Mahallelere, seçimde Erdoğan’a verdikleri oy oranı sırasına göre yol yapacağını açıklayan Ordu Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, tepki çeken paylaşımını sildi. Ayrım yapmadığını öne süren Kiraz, BirGün’ün haberine işaretle “Zan altında bırakıp algı oluşturmaya çalışıyorlar” iddiasında bulundu.

 

Uğur Koç / Birgün

Ordu’nun Korgan ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Kiraz, seçimler ardından kişisel Facebook hesabından Erdoğan’a verilen oyların mahallelere göre yüksekten düşüğe sıralandığı bir liste paylaşmış ve “Değerli hemşerilerim, mahallelerimizin beton yol yapılma sıralaması bu listeye göre yapılacaktır” demişti. Listede Erdoğan’a en az oy veren Alevi mahallesi Çiftlik, en sonda yer almıştı.

 

BirGün’ün ortaya çıkardığı bu paylaşımını daha sonra silen AKP’li Kiraz, Facebook hesabından dün gece yeni bir açıklama yaptı ve “Asla ayrım yapmadığını” iddia etti. Açıklama aynen şöyle:

 

“KAMUOYUNA DUYURULUR.

 

Değerli hemşehrilerim kıymetli Korganlılar geldiğimiz günden bu yana ilçemize ayrım yapmaksızın Tarihinin en büyük hizmetlerini yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Ancak ilçemizin adını dahi okumakta güçlük çeken, haritada İlçemizin yerini dahi bilmeyen ve İlçemize yolu dahi düşmeyen bir grup tarafından Bizi ve Belediyemizi zan altında bırakıp algı oluşturmaya çalışılmaktadır. Biz bütün Mahallelerimize tekrar beton yol yapmaya devam edeceğiz.İlçemizi beton yollarla ördük. Biz hizmet için yollara düştük ve asla ayrım da yapmadık. Yaptıklarımız ortada. Bütün Mahallelerimize tekrar beton yol yapmaya ve İlçemiz için aralıksız çalışmaya devam edeceğiz
Takdir Korgan Halkınındır.”

 

 

Yorumlar

Yorumlar