Ortaya karışık izlenmeye değer filmler

Ortaya karışık izlenmeye değer filmler
25 Mart 2020 16:10

Senaryosu, işleniş ve efektler yönünden izlenmeye değer olan bazı filmleri listelemek istedik. Her türlü kitleye muhakkak hitap edecek bir yapım olmasıyla birlikte, gerçekten bu işe harcanmış olan yüksek bütçeli filmlerinde son derece güzel efektler ile izleyicinin karşısına geldiğini söyleyebiliriz. Listede filmleri her hangi bir şekilde önem arz etmemektedir.

 

CADILAR BAYRAMI FİLMİ: 2018 yapımı olan bu film, korku ve aynı zamanda gerilim tarzında bir yapımdır. Filmde ki senaryosu ile de bir şekilde izleyici tarafından oldukça beğeni toplamıştır. Filmde bir kadının, bir katil için önceden hazırlık yaptığı görebilmekteyiz.

 

Cadılar bayramı konusu: Filmdi bir kadın, bir katilin kendisini öldürmek için geleceğini bildiği için önceden hazırlık yapmak için kolları sıvamıştır. 40 yıl önce kendisini öldürmeye çalışan bir katil, bu konuda başarısız olmuştur. Daha sonra ise bir şekilde yakalan bu katil aradan geçen 40 yıl sonra bir şekilde kaçabilmeyi başarabilmiştir. Bakalım başrol kahramanı, bu katilden intikam almayı başarabilecek mi?

 

BIRD BOX FİLMİ: Bid box filmi 2018 yapımı olup dünyanın başı çok büyük bir şekilde beladadır temalı bir filmdir. İşin en kötü yanı ise dışarıda etrafa bakamazsınız, gözleriniz kapalı olmak zorunda yolunuza ilerlemek zorunda kalacaksınız.

 

Bird box konusu: Dünyada gizemli bir şekilde bir şeyler tarafından insanlara intihar ettirilmektedir. Buna tam olarak neyin sebep olduğu bilinmese de bu gizemli şeylere bakılınca insanlar intihar etmeye başlamaktadır. Elbette bu kötü olaylardan etkilenmemeyi bir şekilde başarmış olan bir grup insan bir evde kalır ve daha sonra ise olaylarda bir şekilde gelişmeye başlar.

 

TRUMAN SHOW FİLMİ: Truman Show filmi her ne kadar 1998 yapımı olsa da gerçekten Jimm Carrey’in oynamış olduğu kesinlikle izlenmeye değer olan yapımlardan birisidir. Özellikle zamanın ötesinde olduğunu düşündüğümüz bu film, kesinlikle listemize eklemeye karar verdik.

 

Truman Show konusu: Truman adında bir adam diğer insanlar gibi sıradan ve normal bir hayat yaşamaktadır. Başlarda hiçbir şekilde etrafındaki tüm insanların kendisine bir rol yaptığını düşünmez ancak zaman ilerledikçe karşısına bir kadın çıkar ve ona gerçekleri söyler. Elbette bu kadın ile tam olarak konuşma fırsatı bulamayan Truman, bu saatten sonra artık olayları teker teker çözmeye başlar. Bakalım bu noktadan sonra Truman’ın başına ne gelecektir? Filmi izlemek için https://www.realfilmizle.com/truman-show-izle-turkce-dublaj-1998-hd/ sitesine bakabilirsiniz.

 

UPRAGE FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde gerçekten konusu ile ön plana çıkmakta ve izleyiciye kendisini beğendirmektedir. Bir şekilde teknolojinin farklı bir yanına değinmiş olan bu filmi kesinlikle listemize ekledik.

 

Uprage konusu: Grey, eşi ile birlikte son derece uyumlu ve iyi bir şekilde anlaşmaktadır. Bir süre sonra bazı talihsiz olaylar başına gelir ve eşi ile birlikte yolda araba ile giderken bir saldırıya uğrar. Bu saldırının sonucunda ise karısını kaybeden Grey, bir de bu yetmezmiş gibi boynundan aşağısı tutmamaktadır. Doğal olarak bu noktadan sonra hayatı yıkılan Grey, çok sürmeden bir çip sayesinde tekrardan boyun aşağısı tutmaya başlar. Daha sonra ise bir şekilde çip, Grey ile iletişime geçmeye başlar. Bu noktadan sonra ise karısını öldürenlerin peşine düşer.

 

TEKNE FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde bir şekilde konusu ile birlikte listemize girmeye hak kazanmıştır. Özellikle filmde tek kişilik oyuncuya yer verilmiş olması ve aynı şekilde filmin işleyişinin sürükleyici bir kıvamda olması da filmi listemize eklettirmeye yetmiştir.

 

Tekne konusu: Sailor adında bir adam, ufak olan bir kayığı ile denize açılı ve burada balık avlamaya başlar ancak daha sonra ise hiç beklenmeyen bir şekilde her yer sisli olmaya başlar. Daha sonra ise etrafta bir tekne görür ve bu tekneye gider. Kayığını bağlar ve ardından teknenin üzerine çıkar. Burada seslenir ama kimse ses ve vermez ve etrafı kolaçan eden Sailor, kimseyi bulamaz. Kayığına geri dönmeye karar verir ancak kayığı da ortadan kaybolmuştur.

 

GÖKDELEN FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filde başrollerinde ünlü oyuncu olan Dwayne Johnson oynamaktadır. Gerçekten de rolünün hakkını veren Dwayne Johnson, bu filmi listemize koymamıza sebep olmuştur.

 

Gökdelen konusu: Will Sawyer adında bir adam işi gereği gökdelenlerdeki güvenliği kontrol etmektedir. Her ne kadar bu işi iyi yapsa da Çin’deki bir işte işler ummadığı bir şekilde gelişecektir. Ayrıca Will, eskiden FBI’nın kurtarma ekibinde çalışmaktaydı. İşini icra ettiği sırada gökdelende bir yangın çıkar ve bundan dolayı ise tek sorumlu olarak tüm dikkatler Will’e çevrilir. Artık bu noktadan sonra ise Will, olayların arkasında ki kimin olduğunu öğrenmek için yeteneklerini kullanmaya başlar.

 

AQUAMAN FİLMİ: 2018 yapımı olan u filde DC’nin kahramanlarından biri olduğunu söylemek isteriz. Aynı zamanda efektler ve senaryosu ile elbette izleyici tarafından da oldukça beğeni toplamıştır. Doğal olarak listemize girmeye de hak kazanmıştır.

 

Aquaman konusu: Arthur Curry, özel yeteneklere sahip biridir. Aynı zamanda ise Atlantis tahtının da varisidir ancak henüz bunu bilmemektedir. Babasının yanında büyüyen Arthur, bulunduğu kasabadan bir süre sonra Antantis’e gidecek ve ardından burada büyük bir maceraya atılacaktır.

 

A LONELY WOMAN FİLMİ: 2018 yapım olan bu filmde yine konusu ile birlikte ön plana çıktığı için listemize eklemeye karar verdik. İzlenmeye değer olduğunu düşündüğümüz bu film aynı zamanda izleyici tarafından da oldukça çok iyi bir şekilde beğenilmektedir. Ayrıca bir intikamın nasıl alındığını da göstermektedir.

 

A lonely woman konusu: Jezebel, adında bir kız, ailesi miras yüzünden katledildiği için perişan olmuştur ve bundan dolayı da kesinlikle ailesine bunları yapanlardan intikam almak istemektedir. Bu noktadan sonra Jezebel’in tüm düşüncesi kesinlikle intikamdan başkası değildir. Bunun için Hector adında bir adama ulaşmaya çalışır ardından ise bir şekilde olaylarda gelişmeye başlar.

 

51 NEVADA FİLMİ: 2018 yapımı olan bu film aynı zamanda korku türünde bir filmdir. Bunun yanı sıra konusu ile de ön plana çıkmakta ve bu yüzden de listemize girmeye hak kazanmıştır.

 

51 nevada konusu: Birbirleriyle mutlu olan ve bir şekilde birlikteliklerini yürüten bu çiftin ilerleyen zamanlarda başına kötü bir şey gelir. Carina, çok kötü olaylara tanık olmuştur ve bundan dolayı da doğal olarak travma yaşamaktadır. Hem gözleri önünde biri öldürülmüştür hem de birisi intihar etmiştir. Bu olaydan sonra onu sorgulamaya gelen takım elbiseli bir takım kişileri karşısında görür. Daha sonra bu kişiler gitse de artık Carina, uzaylılara karşı oldukça merakı artmıştır.

 

KIRMIZI JOAN FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde konusu ile birlikte elbette rahat bir şekilde listemize girmeye hak kazandığını söyleyebiliriz. Aynı şekilde filmde romantizmi, gerilim ve aynı zamanda dramı görebilmekteyiz.

 

Kırmızı Joan konusu: Joan adında bir ajan, görünüşte devlet memuru çalışanı olarak gözükmektedir. Elbette asıl görevi bu değildir. KGB’ye çalışan Joan, çok önemli bilgileri ulaşarak bunları gerekli yerlere göndermektedir. Bunlar olurken bir şekilde aşkını da bulmuştur ve onunla da vakit geçirmektedir. Olaylarda bu doğrultuda gelişmeye devam eder.

 

KUTUP FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde diğer filmlerde olduğu gibi değişik konusu ve hayatta kalma mücadelesi ile birlikte kesinlikle listemize girmeye hak kazanmıştır. Tabi ki her ne kadar çok geniş bir izleyici kitlesine sahip olmasa da bir şekilde izleyici tarafından yine de beğenilmeyi başarmıştır. Özellikle iki kişilik oyunculuk ile de izleyicinin karşısına gelebilmeyi başarmıştır.

Kutup konusu: Olay karlarla kaplı kimsenin olmayan kutuplarda geçmektedir. Bir uçak kazası geçirmiş olan adam, burada bir şekilde mahsur kalır ve burada yardım isteyecek kimse de yoktur. Bir süre burada tek başına yaşamayı başarır ancak bir süre sonra yakınına bir helikopter gelir ve o da fırtına yüzünden düşer. Bu noktadan sonra ise yardıma giden adam, bir kişinin yaşadığını görür. Asıl olaylarda bu noktadan sonra başlar.

 

SONSUZLUK FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde konusu ile oldukça farklı bir yapım olduğunu söyleyebilmekteyiz. Aynı zamanda Sonsuzluk filmi, komedi türünde bir yapımdır. Elbette ilginç konusu yüzünden listemize girmeye hak kazanmıştır. Şunu da belirtmekte fayda var ki bu film düşük bütçeli bir filmdir.

 

Sonsuzluk konusu: Yahudi bir adam, fazlasıyla çok sevmiş olduğu karısı ölmüştür ve bundan dolayı da doğal olarak yıkılmıştır. Bu noktadan sonra ise bir şekilde ölü bedenleri takıntı hâline getirmeye başlamıştır. Daha sonra ise bir şekilde komedi tarzında olayların seyri de bu şekilde gelişmeye başlar. Yahudi adamın takıntısının peşine tek başına düşmez ve yanında bir kişi daha vardır.

 

KADAVRA FİLMİ: 2018 yapımı olan bu filmde gerilim, gizem ve korkuyu görebilmekteyiz. Esasen konusu çok fazlasıyla aynı türde yapımlar görüyoruz. Tabi ki diğer filmleri eleyerek bu filmi listemize eklemeye karar verdik.

 

Kadavra konusu: Megan Reed geçmişinde bir takım olumsuz olaylar ile boğuşmuştur. Eskiden polis olan Megan, uyuşturucu laneti yüzünden polisliği bırakmak mecburiyetinde kalır ve ardından bu illetten kurtulmak için Rehabilitasyon merkezinde tedavi görmeye başlamıştır. Daha sonra ise elbette bu durumdan kurtulmayı başarabilmiş olan Megan, şimdi bekçi olarak tedavi gördüğü bu Rehabilitasyon merkezinde işe başlamıştır. Asıl olaylarda bu noktadan sonra başlar. Bakalım Megan’ı burada neler beklemektedir?

 

ARINMA GECESİ SERİLERİ: Arınma gecesi serileri esasında yapımı ile oldukça farklı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak izlenmeye değer olduğunu düşündüğümüz bu arınma gecesi serilerini listemize eklemeye karar verdik. Genel olarak tüm serilerde işlenen konular aynıdır.

 

Arınma gecesi genel konusu: ABD’de her yıl bir kez gerçekleşmiş olan suçların yasak olmadığı bir gün vardır. Bu duruma alışmış olan insanlar ise her yıl bu duruma bir şekilde hazırlık yapmaktadır. Bu gün geldiğinde hiçbir şekilde polis suçluları yakalamayacak ve isteyen herkes bu günde cinayet dâhil birçok suçları işlemesi yasal olacaktır. Filmi https://www.realfilmizle.com/ilk-arinma-gecesi-izle-turkce-dublaj-full-hd-2018/ sitesinde izleyebilirsiniz.

 

HARPOON FİLMİ: 2019 yapımı olan bu filmde konusunu ilginçliği ile birlikte listemize rahat bir şekilde girmeye hak kazanmıştır. Özellikle filmde üç arkadaşın tatil maksadı ile çıktıktan sonra başarına gelen bazı kötü şartlar yüzünden aralarının ne derece bozulduğu görebilmekteyiz.

Harpoon konusu: Tatil yapmak amacı ile bir araya gelen üç arkadaş, sonunda istedikleri yolculuğa çıkar. Denizin ortasında yolculuğa çıkan bu gençlerin bir süre sonra başlarına bazı aksilikler gelir. Bu noktadan sonra ise bir şekilde birbirlerinin kötü yanlarını ortaya koyarlar ve aynı zamanda geçmiş defterleri de açarlar. Böyle olduğunda birbirlerinden oldukça nefret etmeye başlarlar. Bakalım bu gençler arasında tam olarak neler geçecek?

 

Yorumlar

Yorumlar