Operasyon düzenlenen Furkan Vakfı’nın bilinmeyeleri!

Operasyon düzenlenen Furkan Vakfı’nın bilinmeyeleri!
30 Ocak 2018 12:22

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na hakkında başlatılan “suç örgütü” soruşturması kapsamında vakfın genel merkezi ve yöneticilerinin evlerine Adana, Elazığ ve Niğde’de şafak vakti baskın yapıldı.

 

 

11

 

Asayiş, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM), Çevik Kuvvet ve Özel Harekat şubelerinden polislerin de katıldığı baskında demir kapılar, koç başlarıyla kırılarak girildi.

 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı operasyonda, vakfın genel merkezinin çevresinde TOMA ve özel harekat timleri önlem aldı.

 

12

 

Baskınlarda vakfın kurucusu Alpaslan Kuytul ile birlikte 21 kişi gözaltına alındı

 

fafafa

13

 

15 TEMMUZ’DA NE DEMİŞTİ

 

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, 15 Temmuz darbe girişimini canlı yayında öğrenmiş ardından “Darbenin Müslümanlara hayırlı olması” temennisinde bulunmuştu.

Kuytul, darbe girişiminden bir gün önce, yani 14 Temmuz’da paylaşılan konuşmasında “Erdoğan’ın kalemi kırılmıştır, yakında işi bitirilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

 

“TÜRK MİLLETİ GEREĞİNİ YAPMALIDIR”

 

Geçen günlerde MHP’nin yayın organı Ortadoğu gazetesi yazarı Yıldıray Çiçek köşesinde Alparslan Kuytul’u hedef alarak “Sözde Kürdistancı İhsan Eliaçık, Mehmet Göktaş ve Alparslan Kuytul’un bölücü söylemlerini Türk milleti ve devleti özenle takip etmeli ve gereğini yapmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.

 

SAVCILARI GÖREVE ÇAĞIRMIŞLARDI

 

Hükümete yakın Yeni Söz gazetesi de, Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul’u manşetine taşıyarak savcıları göreve çağırmıştı. Gazetenin “Sözde hoca, özde tahrikçi ajan” başlıklı haberinde “Alparslan Kuytul isimli kim olduğu meçhul kişi, 15 Temmuz gecesi darbe şakşakçılığı yapan bir konuşma yapmıştı. Toplumun huzurunu bozucu konuşmalarını sürdüren bu karanlık kişi, milli bir destan yazan 15 Temmuz şehid ve gazileri ile direnişe katılan yiğitleri aşağılamaya devam ediyor” ifadeleri yer almıştı.

Bunun öncesinde de Takvim gazetesi “FETÖ’cü Kuytul’dan küstah tehdit” başlıklı haberiyle Kuytul’un 15 Temmuz sözlerine “Furkan Vakfı’nın FETÖ’cü başkanı Alparslan Kuytul’dan bir skandal açıklama daha geldi. FETÖ ağzıyla ihanet örgütünün yalanlarını yeniden dillendirerek 15 Temmuz’da hain darbe girişimini bastırmaya çalışan bu milletin cesur evlatlarına dil uzattı. Milleti küstahça tehdit etmekten de geri kalmadı” diyerek karşı çıkmıştı.

Furkan Vakfı, son olarak Afrin’e yönelik başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna da karşı çıkmıştı.

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar