MYK devam ederken CHP önünde Kılıçdaroğlu’nu makam koltuğu ile protesto etti

MYK devam ederken CHP önünde Kılıçdaroğlu’nu makam koltuğu ile protesto etti
8 Ağustos 2018 10:30

CHP Genel Merkezi’nin 630 imzaya rağmen, kurultayı toplamamkta direnmesi üzerine iki gündür CHP binası etrafında, oturma ve duran adam eylemi başlamıştı.

 

 

Çeşitli şehirlerden gelen kurultay delegeleri de oturma eylemine destek vermişlerdi. ODTÜ’lü bir grup genç de dün ellerinde gitarlarla gelerek, türküler eşliğinde eylemcilere destek vermişlerdi.

 

Bugün sabah saatlerinde genel merkez önüne gelen CHP Ankara Keçiören İlçe Teşkilatı üyesi Abbas Canyurt  ise evinden getirdiği büyükçe bir koltukla, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu MYK’nın devam ettiği sırada, protesto etti.

 

CHP’de yönetimin değişmesi için böyle bir eylem yapma gereği duyduğunu söyleyen Abbas Canyurt, koltuk sevdasına dikkat çekmeyi amaçladığını söyledi.

 

Canyurt şunları söyledi:

 

 “Bu benim kendimce bir eylem şeklim. Genel merkez yöneticilerini partimle ilgili herhangi bir problem ve sıkıntım yok. Yöneticilerimle sıkıntım var. Böyle bir eylem düşündüm. Koltuk getirdim oturuyorum. Parti yönetimi, genel merkez yöneticileri, yeter artık. Ben 46 yaşına geldim. 16 yıldan beri işsizim. Özel sektörde iş buldukça çalışıyorum. Her seferinde yenilgi her seçim gecesi ağlamak, artık yeter diyorum. Kendimce böyle bir eylem geliştirdim. Evimde bir koltuğum vardı onu da getirdim buraya oturuyorum, aynen evimde yaptığım gibi. Koltuk burada güzelmiş genel merkez önünde. Koltuk rahat. Burada rahatsa içerde daha rahattır bence.” 

 

İşte Canyurt’un protetosundan kareler:

 

1

23

koltuk resim 1

koltuk2

236

k1

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar