Mustafa Bozbey: Biz hazırız ve çok iyiyiz! ‘Yeşil bir Bursa için yola çıktık’

Mustafa Bozbey: Biz hazırız ve çok iyiyiz! ‘Yeşil bir Bursa için yola çıktık’
13 Mart 2019 10:59

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Siz kendi ilçenizi bir yere taşıyamamışsınız ama Nilüfer Türkiye’de beşinci sırada. Şimdi de Bursa’nın makus giden talihini geriye çevirmek için yola çıktık” dedi.

 

 
Anayurt

 

 

Bursa’nın farklı ilçerini gezerek vatandaşları dinleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen halk buluşmasına da katıldı. Güneştepe Mahallesi’nde Selimoğulları Plaza Düğün ve Toplantı Sarayı’nda gerçekleştirilen halk buluşmasına İYİ Paıti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, Millet İttifakı Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın. CHP Osmangazi İlçe Başkanı Metin Akyolcular, İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanı Mehmet Hasanoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 
Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın havai fişek ve meşalelerle karşılandı. Sloganlar eşliğinde de salona giren Bozbey ve Aydın’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 
Nilüfer Halk Danslar Topluluğu’nun gösterisiyle başlayan halk buluşmasında Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, “Biz hazırız ve çok iyiyiz” dedi. Kentin dört bir tarafını gezdiğini anlatan Bozbey şöyle devam etti:

 
“İnanın bana Bursalı 31 Mart’ı bekliyor. Çünkü 20 yıldır, bir kardeşiniz, ağabeyiniz, büyüğünüz, dostunuz, arkadaşınız olarak yıllardır Nilüfer’i nereden nereye getirdiğimizi herkes biliyor. B irileri bir şey söylüyor, boş verin siz onları. Biz bir yerel seçime gidiyoruz. Bursa’yı doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tanıyan biziz. Hiç kimse bir yerle bir yeri mukayese etmesin. Sadece bir örnek vereceğim, İnsani Gelişmişlik Endeksi’nde, insanca yaşanabilecek ilçeler sıralamasında Bursa’dan kaç ilçe var ona bakın. İlk 10’a bakın, 20’ye bakın hatta ilk 50’ye bakın. Nilüfer’den başka bir ilçe yok. Peki oraların yöneticileri yok muydu? Siz kendi ilçenizi bir yere taşıyanınmışsınız ama Nilüfer Türkiye’de beşinci sırada. Şimdi de Bursa’nın makus giden talihini geriye çevirerek yeşil bir Bursa oluşturmak için yola çıktık”

 

 
Bu topraklarda doğan herkes bizim değerimizdir diyen Bursa’nın adayı Mustafa Bozbey “Osmanlı Devleti’niıı kurucusu Osman Bey de değerimizdir, Mustafa Kemal Atatürk de. Nâzım Hikmet de bizim değerimizdir Ozan Arif de. Bizler değerlerimize sahip çıkacağız. Bu topraklar öyle kolay kazanılmadı, kolay kolay da teslim edilmeyecek. Biz bu topraklardaki tüm değerlere sahip çıkmaya, onları korumaya ve kollamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 
İYİ Parti Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu da yerel seçimlerin beka sorunu olmadığına dikkat çekti. Tatlıoğlu, “Bir yerel seçime gidiyoruz. Yani 2004 yılında Büyükşehir ve Osmangazi olarak AK Parti’ye teslim edilen belediyelerin bugün tekrar seçimi var. Ve Bursa tekrar bunları Mustafa Bozbey ve Erkan Aydın’a devretme karan almış görünüyor. Bu nedenle son zamanlardaki devlet erkanının ve siyasetin dili değişmiş durumda. Mustafa Bozbey ve Erkan Aydın daha rahat bir Bursa, yeşil bir Bursa vadediyor. Bunun ülke bekasıyla ne alakası var?. Alinur Aktaş devam ederse Bursa Paris mi olacak? Mustafa Bozbey, 20 yıl Nilüfer’i Bursa’nın cazibe merkezi yapmış bir belediye başkanı. Biiyükşehir’e taşınınca buralara herhalde Yunan bayrağı asılmayacak. Bir şaşırmışlık var” şeklinde konuştu.

Fotoğraf: Twitter

index

 

Yorumlar

Yorumlar