Müjdat Gezen: Atatürk’ü sevmek bir ibadettir

Müjdat Gezen: Atatürk’ü sevmek bir ibadettir
10 Kasım 2017 21:45

Duayen gazeteci Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu Halk Arenası programına konuk olan, tüm baskılara mizahla direnen usta oyuncu Müjdat Gezen, 10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada Celal Bayer’in bir sözü ile başlayarak, “Atatürk’ü sevmek bir ibadettir” dedi.

 

Usta oyuncu Müjdat Gezen, Atatürk’ün vefatının 79. yıldönümü dolayısıyla Kadıköy’de canlı olarak yayınlanan Halk Arenası’nda günün önemini belirten çok önemli açıklamalarda bulundu.

 

 

‘HANGİ LİDER BÖYLE ANILIYOR’

 

Atatürkçü, Kemalist olmak, adlandırmak, ayırmak… Celal Bayar “Seni sevmek ibadettir” demiş. Bugün 08:30’da kalktım. Kafam yorgun. Hem bu ülkede yaşayacaksın hem de kafan yorulmayacak! 09:05’te bizim orada teknelerin düdükleri ötmeye başladı. Döndüm Atatürk’ün fotoğrafına. Gözlerine bakamadım. Ölümünden bu kadar yıl sonra hangi lider halkı tarafından böyle anılıyor? Hangi lider bu kadar güzel anılıyor? Bir tane örnek gösterin. Bu nasıl bir şey ya! En ağır baskıya, küfüre uğradığı yıl, Anıtkabir rekor kırıyor. Bu sevgi 4 bin sene sonra da yok olmayacak. Ne ayyaşlığını bıraktılar ne ailesini.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar