Muharrem İnce’den seçim gecesiyle ilgili açıklama

Muharrem İnce’den seçim gecesiyle ilgili açıklama
2 Temmuz 2018 18:23

Muharrem İnce seçim gecesi neden YSK’nın önüne gitmediğini ve seçim günü YSK önünde yaptığı konuşma sırasında kulağına fısıldanan ve çeşitli dedikodulara neden olan konuşmayı açıkladı. Herkesin merak ettiği sorulara madde madde açıklık getiren İnce, hakkında yayılan söylentileri yalanladı.

 

 

 

CHP’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için adayı olan ve yüzde 30’dan fazla oy alan Muharrem İnce, seçim günü ve gecesi nerede, ne yaptığını sosyal medyadan paylaştığı bir dizi açıklamayla duyurdu.

 

İŞTE İNCE’NİN O AÇIKLAMALARI;

 

1- Seçim günü Yalova’da oyumu kullandım ve Ankara’ya geldim. Saat 16.50 sıralarında YSK’nın önüne gittim ve 17.00’de YSK önünde bir açıklama yaptım.

2- Bütün kampanya boyunca YSK’nın 16 Nisan referandumunda mühürsüz oyları kanuna aykırı bir şekilde geçerli sayması gibi bir karar alırsa 50 bin avukatla YSK önünde olurum dedim.

3- YSK böyle bir karar almadı, YSK’nın o gün aldığı kararlar sonuca etki edecek ve bizi kuşkuya düşürecek kararlar değildi. O nedenle seçim gecesi YSK önüne gitmedim, gidilmesi yönünde çağrıda bulunmadım.

4- YSK önünde benim kulağıma fısıldayarak konuşan kişi CHP’nin yıllardır YSK Temsilciliğini yapan ve milletvekili adayı olan Mehmet Hadimi Yakupoğlu idi. Sosyal medyada YSK temsilcimizin seçimle ilgili bana söyledikleri bile komplo teorisi üretilmesine neden oldu.

5-Seçim sonuçlarını eşim, oğlum, kardeşlerim, yeğenlerim, İstanbul Milletvekilimiz ve Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Altay ve Bilecik Milletvekilimiz Sayın Yaşar Tüzün ile birlikte takip ettik.

6- Seçim gecesi susturulduğum, tehdit edildiğim, kaçırıldığım, açıklama yapamayacak durumda olduğum yönünde söylenen/yazılan/paylaşılan her şey yalandır.

7- “Arkadaşlar maalesef bilmediğiniz şeyler var” diye başlayan tweet benim hesabımdan atılmamıştır. Bu şekilde başlayan tweet ekran görüntüsü sahtedir, düzmecedir.

8- Seçim sonuçlarını takip ettiğim yerden kaçırılmadım, eşim kaçırılmadı, açıklama yapmayı Pazartesi saat 12.00’ye bıraktım ve o açıklamayı Pazartesi saat 12:00’de CHP Genel Merkezi’nde yaptım.

9- Ben, ekibim, CHP, diğer siyasi partiler seçim sonuçlarını etkileyecek bir usulsüzlük tespit edemedik, edebilen varsa ve beni ikna ederse sonuna kadar mücadele etmeye varım.

 

 

Kaynak: Sözcü

 

 

Yorumlar

Yorumlar