Muharrem İnce’den Korgeneral Temel’e: Erdoğan’ı çok seviyorsan 24 Haziran’dan sonra emir eri olursun

Muharrem İnce’den Korgeneral Temel’e: Erdoğan’ı çok seviyorsan 24 Haziran’dan sonra emir eri olursun
3 Haziran 2018 13:44

“Benim hapse attırmak gibi bir niyetim yok. ama o generalin apoletlerini sökeceğim” diyen İnce, kendisini eleştiren Erdoğan’ı alkışlayan Korgeneral Metin Temel’i eleştirdi.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP )’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , seçim çalışmaları kapsamında Kağıthane’de miting yaptı. Burada halkı selamlayan İnce, kürsüden yakın koruması dahil herkesin inmesini istedi. İnce, “Apoletlerini sökeceğim” sözlerini de tekrarladı.

 

 

“BENİM HAPSE ATTIRMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK”

 

 

Kağıthane’nin Nurtepe Mahallesi’nde seçmenlerle buluşan CHP ‘nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , “İftar yemeğinde beni eleştiriyor. Beni eleştirirken general de alkışlıyor. TSK’nın disiplin kanunun 20. maddesi belli. ‘Siyasi parti faaliyetlerine katılmaz’ diyor. Yaparsa, ihraç sebebidir. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu Bandırma’ya gittiğinde onu karşılayan subaylara ceza verdiler. Çanakkale’de Engin Alan ayağa kalkmadı diye Engin Alan’ı hapse attırdı. Benim hapse attırmak gibi bir niyetim yok. Ama o generalin apoletlerini sökeceğim” dedi.

 

 

“ERDOĞAN’I ÇOK SEVİYORSAN 24 HAZİRAN’DAN SONRA EMİR ERİ OLURSUN”

 

 

İnce, “Sen milletin generalisin, Erdoğan’ın generali değilsin. Eğer Erdoğan’ı çok seviyorsan, Erdoğan 24 Haziran’da emekli olacak. Ben de apoletlerini sökeceğim için yanına gidersin, onun emir eri olursun” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar