Muharrem İnce’den Barış Atay açıklaması: Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli

Muharrem İnce’den Barış Atay açıklaması: Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli
16 Mayıs 2018 18:04

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, tiyatrocu Barış Atay’ın tweetlerinden dolayı gözaltına alınmasına tepki gösterdi. cumhuriyet.com.tr’ye açıklama yapan İnce, “Sadece fikir beyan ettiği için insanların gözaltına alınmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

 

 

 

Mitinglerine bir gün ara veren Muharrem İnce, İstanbul’da www.cumhuriyet.com.tr’nin sorularını yanıtladı. Kendisinin ülkeyi yönetme iddiası olduğu için “Devri sabık yaratmayacağım” dediğini anımsatan İnce şöyle devam etti:

 

“Öncelikle Barış Atay’ın gözaltına alınması yanlış onu söyleyeyim. Bu ülkede herkes özgürce görüşlerini dile getirebilmeli. İnsanların tweet attılar diye atar topar gözaltına alınmaları, demokrasi iddiasındaki bir ülkeye yakışmıyor.

 

Ama ben Atay gibi düşünmüyorum. Bu ülke siyasetçilerin birbirine yönelik ’Seni Yüce Divan’a göndereceğim’ tehditleriyle çok zaman kaybetti. Ben siyasetçiyim. Yapmam gereken mevcut siyasetçileri tehdit etmek değil, adil bir yargı düzeni kurmaktır. O yargı gerekirse eskiden görev yapanların, gerekirse de beni yargılar..”

 

 

Kaynak: Cumhuriyet

 

 

 

Yorumlar

Yorumlar