Muharrem İnce’den Erdoğan’a: Menderes kim, sen kimsin?

Muharrem İnce’den Erdoğan’a: Menderes kim, sen kimsin?
29 Mayıs 2018 14:04

Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Trabzon’da yurttaşlara seslendi.

 

 

İnce’nin konuşmasından satırbaşları:

 

“Ben dedim ki partiyi kurmadan önce Fethullah Gülen’e gidip icazet aldın mı? Bana diyor ki ‘ıspatlamazsan namertsin’, ben de diyorum ki; ‘ıspatlamazsam namerdim’. Bana bunu diyen kişi birlikte gittiğin kişi. Ben onu korumak amaçlı söylemiyorum. Ama 24 Haziran’dan sonra anlatacağım zaten. Ne dersem cevap veriyor bir tek diploma konusunda konuşmuyor.

Adil olarak bölüşeceğiz. 81 milyonluk Türkiye’de 15- 29 çocuk 5 milyon genç kayıp. Bunların nerede olduğuna dair kaydı devllette yok. Son 40 yılda Türkiye’de 31 milyon kişi göç etmiş. 20 milyon 560 bin kişi ilk keç oy kullancak.

570 bin öğrenci var. Bakın yine Türkiye’de 57 milyon seçmen var. Sadece yüzde 7 ‘si köylerde yaşıyor. Köylerde insan kalmamış. Nufüsun yarısı 11 büyük şehirde yaşıyor. Bizim insanları yeniden köyüne döndürmemiz lazım. Bunun yolu tarımı, hayvancılığı desteklemektir.

 

Her mahalleye bir kreş açarsak çocuk kreşe kadın işe. Bir sologanımız daha var. Her aileye bir ev, her aileye bir maaş. Trabzon hazır mısın buna?
Döviz yükseliyor. Ekonomi bakanı tanımıyorum diyor. Başbakan dolsa ne olun olmasa ne diyor, Cumhurbaşmanı başka bir şey diyor. Vatandaşa bozdur dedin. Vatandaş seni dinledi zarar etti. İki sorum var. Sen bozdurdun mu? Vatandaş zarar etti bunu nasıl karşılayacaksın.

Ben köprü yapmak basit iş dedim. Senin haddine mi köprü yaplak dedi. Kavga etmeyelim. Prontorların da olsun. Danışmanların da olsun. Gel beraber programa çıkalım. Kendinin en iyi olduğun 5 konuyu seç ben tek başıma geleceğim.

Demirel’in yaptığı köprüden neden 10 TL’den geçiyonruz da senin yaptığından neden 100 TL’ye geçiyoruz. Bunun cevabını ver.

Kendeşim sen bunlara garanti vermedin mi. Hazine kimin malı. Devlet garantisi hazine garantisi verdin. Bak kandeşim demirden köprüleri herkes yapar. Mühüm olan gönüller arasında köprdü kuracağım.

6 vilayete söz verdiler yerli otomobil yapacağız diye. Seçime kadar bu il sayısı 20’ye çıkar. Erdoğan kaporta, lastiğe, aksa talip ben otomobilin beynine talibim.

YERLİ MİLLİ SÖYLEMİNE YEMEK TARİFİ İLE YANIT VERDİ

Dünyara ilk 100 marka içinde Türk markası yok. Bizim derdimiz bu olması lazım. İlk kez bir yemet tarifi yapacağım. Kuru fasülye pilav tarifi yapacağım. 2 su bardağı Çin fasulyesi, 2 kaşık Tunus zeytinyağı, onun yanına Ukrayna salçası, 3 bardak Amerikan pirinci olacak. Bunları Rus doğalgazinda ısıtacaksınız. Kuru fasülyeyi Çin’den alıyoruz. Bu kuru fasülyenin içine 300 gram Sırbistan eti katacağız. Her gittiği yerde yerli ve milliyiz diyor. Saray’daki mermerler Afyondan mı, Hindistan’dan mı? Bundan daha iyi yerli milli açıklaması olur mu?

 

“CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA GAZZE’YE GİDECEĞİM”

Ne zaman bir seçim yaklaşsa İsrail kavgası olur. Kayıkçı kavgası. İsrail mallarını boykot et etmez, tohum olma diyoruz alıyor. Filistinli bir Müslüman Türkiye’ye gelmek istese vize var, İsarilliye vize yok. 2013’te Gazze’ye gideceğim demişti, 5 sene geçti. Gitti mi? Gitmedi. Anca Gebze’ye gitti. Ben cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim söz.

 

“FETÖ’DEN Mİ ÖĞRENDİNİZ BU MONTAJLAMAYI?”

Samsun’da sahnedeyim. Gençler bisiklet getirdi, bindim. “O anca bisiklete biner” demiş. Tamam sende ataların gibi ata bin. Ancak bu ülkede baya da bir namussuz var. Benim bu fotoğrafımı camiye girerken monte etmişler. FETÖ’den mi öğrendiniz bu montojlamayı? Namussuzlar…

“MENDERES KİM, SEN KİMSİN?”

“Beni de Menderes gibi idam edecekler” demiş.İdam kalktı. Ortağın Bahçeli’ye sor o bilir. Duygu sömürüsü yapıyor. Menderes benzetmesiyle. Menderes kim sen kimsin? Menderes ticaret yapmak istediği oğluna “Ben başkabanken yapamazsın” demiştir. İnsanların din ve milli duygularını kullanma.

 

12 11 10 9

1 2 3 4 5 6 7 8

 

4 3 2 1 2 1

c

b

a

5

12

1

2

3

4

11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

Yorumlar

Yorumlar