Muharrem İnce: Aziz hemşerilerim memleket soyuluyor

Muharrem İnce: Aziz hemşerilerim memleket soyuluyor
24 Mayıs 2018 08:15

Sivas’ta yurttaşlara seslenen CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yükselen dövizin önlem alması için AKP’li cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

 

 

 

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce , Sivas ‘taki mitingde konuştu.

 

Muharrem İnce’nin konuşmasından satır başları şöyle:

 

Sayın Erdoğan memleketin gidişatı kötü. Bu gidişten kurtulmak lazım. Peki buradan nasıl kurtulacağız. Bizim buradan kurtulmamız ancak şu modelle olur. Onu tüm milletin önünde okuyorum:

 

Sayın Cumhurbaşkanı’na tarihi çağrımdır. Döviz kurları artıyor. Kısa bir süre içinde bu bize daha yüksek faiz ve enflasyon olarak geri dönecek. Milletimiz gelir kaybına uğrayacak, ekonomik sistemimiz ciddi bir sıkıntı içine girecektir. Bu tehlikelerden kurtulmak için Sayın Erdoğan size çağrımdır. Önce yanınızdaki danışmanlarınızı, size ekonomik verileri yanlış anlatanları derhal uzaklaştırın.
2- Merkez Bankası’nın para politikasını bağımsız bir şekilde uygulamasına müdahale etmeyiniz.
3- Acil olmayan kamu yatırımlarının şimdilik erteleneceğini ve kamu mali disiplininin öncelikli olduğunu piyasalar duyurunuz.
4- Şu andaki, piyasalardaki dedikoduları, söylentileri bertaraf etmelisiniz.
Kambiyo kontrolü ve yabancı para cinsinden varlıkların Türk lirasına dönüştüreleceği gibi çağdışı uygulamaların hiçbir biçimde gündemde olmadığını kamuoyu ile paylaşınız. Bu tavsiyeleri dikkate alırsanız piyasadaki finansal istikrara katkı sağladığınızı hepbirlikte görürüz. Aziz milletimiz tedirgin olmayın. 24 Haziran’dan sonra bu aksaklıklar düzeltilecektir.

 

s1

Ekonomik akıl devreye girecek kamu disiplini sağlanacaktır. Yatırım güvenliğini hep birlikte sağlayacağız.

 

Bu tehlikelerden kurtulmak için önce yanınızdaki danışmanlarınızı derhal uzaklaştırın. Merkez Bankası para para politikasını bağımsız olarak sağlayacaktır. Atılacak bu adımlarla bu karanlık tablo yitirilecektir. Bunu bir uyarı olarak milletin önünde yapıyorum.

 

“BU KÖTÜ GİDİŞE İNCE BİR AYAR VERECEĞİZ”

 

Bu kötü gidişe dur deyim ince bir ayar vereceğiz. 30 sene önce 15 milletvekiliniz vardı şimdi ise 5 vekiliniz var. Fakirliyorsun, kamu yatırımlarından kar alamıyorsun. Demirçelik, çimento, et balık kurumu, askeri hastane hepsi gitti. Yani sen cumhuriyet tarihi boyunca hep geriye gitmişsin ama oylarını hep aynı yere vermişsin.

 

s2

“TARIM BAKANI’NIN ADI FAKIBABA, ÇİFTÇİNİN FAKİR BABA”

 

Çiftçiye mazotu 3 TL’ye vereceğiz dedim. Fakıbaba 2,5 TL’ye veriyoruz demiş. Ortada bir yalancı bir var. Önümüzdeki günlerde Cuma günü Uşak ya da Afyon’da çiftçinin deposunu doldurup faturayı Fakıbaba’ya göndereceğim. Ödemezse ben helal paramdan ödeyeceğim.
Tarım Bakanı’nın adı Fakıbaba, çiftçinin adı fakir baba.

 

s7

“ASGARİ ÜCRET 2200 TL OLACAK”

 

Asgari ücret 1 ayda 2200 TL olacak. Bu millet tercihlerini ondan yana kullandığımızda görecek ki mutlu yaşayacak. Köprü yaptın mı diye bana soruyorsun. Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? Bunları sattın.

 

Doğru üçüncü köprüyü sen yaptın. Özal ve Demirel’in yaptığı para hazineye gidiylor. Senin yaptığı köprü uluslararası şirketlere gidiyor. Demirel’in yaptığı köprüden geçen para ödüyor. Seninkinden deli dumrul gibi geçen de geçmeyen de para ödüyor.

s8

Böyle bir devlet olamaz. Yol yaptın kalitesiz çöküyor. Hastane yapıyor, yatak başı 300 bin TL. Kamu ihale kanunua uymuyorsa yatak başı 900 TL aziz hemşerilerim memleket soyuluyor.

 

Size bir hikaye anlatayım. Çiftçi kardeşlerim Ziraat bankasının görevi ne çiftçiyi kankındırmaktır. Ziraat Bankası. Banka 22 ülkeden kredi topladı. 1 milyar Dolar kredi verdi. 2 yıl da ödemesiz olarak. Ey AK Partiye oy verecek çiftçi kardeşim. Çiftçi bitmiş bak benim Erzincanlı kardeşim. Bu para medya patronuna verildi. Bu para fabrikalara verilseydin. 1000 fabrika ayağa kalkardı. Kobilere verilseydi. 450 bin kadar 10 bin kobi ayağa kalkardı. Sana 45 bin TL vermiyor. Bir medya patronuna 1 milyar Dolar veriyor. Kendi düşen ağlamaz. Sonra dert yanma. 16 senedir aynı doktor. Doktor iyileştiremiyor seni gel yeni doktorun yanına gel korkma.

s3

 

“SARAYDA YAŞAYA YAŞAYA MİLLETİ UNUTTU”

 

Değerli Sivaslılar memleket böyle soyuluyor. Sarayda yaşaya yaşaya milleti unuttu. İmam hatip liselinde okuyan çocuk yok artık. Dolar oldu. Rabiayı yapma Dolar Osmanıl tokadı yaptı.

 

Seçmen kaydınız nerede aman ha bir oy cumhurbaşkanlığı demektir. Öğretmen abiniz olarak söylüyorum. Hiçbir öğrenci tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacak. 2 bayram 19 Mayıs, 29 Ekim toplam bin TL karşılıksız geri ödemesiz burs verilecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin hediyesidir size. Hiçbir üniversite öğrencisi tarikat yurtlarına muhtaç kalmayacak. Devletin yaptığı yardımları AK Parti ya da Erdoğan yapmıyor, devlet yapıyor. O yardımları arttıracağım.

s9

Muhtara devlet onurlu bir ücret verecek. Sadaka değil bu. Fakir vatandaşım sana verilen para kimsenin lütfu değildir. Anannın ak sütü gibi helaldir.

 

Erdoğan’ın peşine düşerseniz, “tezek” der, çöplük der… Muharrem İnce ‘nin peşine düşerseniz “mühendislik” der, “gelecek” der.

 

Cumhurbaşkanın merkez bankasına talimat verme hakkı yoktur. Üniversiteler bölünsün insanlar kavga etsin, böyle bir cumhurbaşkanı yok.

s4

“16 YILDIR AYNI MAAŞI ALIYORUZ, SEN NASIL ZENGİN OLDUN?”

 

Bana Erdoğan gariban Cumhurbaşkanı diyor. Ben ondan önce vekilliğe başladık. Asker olsak ben çavuş o onbaşıydı. 16 senede o nasıl bu varlığın sahibi oldu. 16 yıldır aynı maaşı alıyoruz. Ben gariban oldum, sen nasıl zengin oldun? Türkiye’nin yönetimi şu an tek adam üzerine ve yanında ehliyetsiz bir takım var. Bu ülkenin evlatları Tayyip Erdoğan’ın marabası değildir.

 

Ey aziz milletim, ey AK Partili kardeşim, Ey HDP’li kardeşim, Ey MHP’li kardeşim, öğrenci kardeşim siz de gelin. 1 yıl eğitim de uzlaşmayı sağlayacağız. Bu sınav sistemi adil, hakkaniyetli denilecek. Bunu sağladıktan sonra eğitim modelini değiştireceğiz.

s5

Dediğim dedik çaldığım düdük demiyelim. Bu ülkenin çocuklarına yazık etmeyelim. Anlaşa biliriz. Uzlaşa biliriz.

 

Elinizi vicdanınıza koyun AK Partiye oy veren vatandaşıma sesleniyorum. Cumhurbaşkanlığının 2017 giderlerini açıklayacağım. Cumhurbaşkanlığı bütçesi Aralık’ta sıkı dur 359 trilyon. Bunu harcamasan olmaz mı? Cumhurbaşkanını bütçesi 25 kat arttı. Senin gelirin 25 kat arttı mı. Yapma etme batırma memleketi.

 

Sizin 2007’den 2018’e geliriniz 25 kat arttı mı? Cumhurbaşkanılğının bütçesi neden 25 kat artıyor. Ben mal varlığımı açıklaım. Millete siz senginleşmeden ben zenginleşmeyeceğim dedim. Milletten toplanan bağışla bu mitingleri yapıyoruz. Medya ise özel uçağımla bu programlara katıldığımı yazdı. Ancak benin sülalem toplansa uçak alamayız. Sizdi bu bağışların hesabını tek tek vereceğiz.

 

s6

 

s10 s11 s12

 

s13

 

s14 s15 s16 s17 s18 s19

 

s20 s21

 

s22

s23

Yorumlar

Yorumlar